Trwa ładowanie...
d8yd04g

"Mózg" z kwiatami w centrum miasta. "Symbolizuje ruiny Powstańczej Warszawy"

Czy to przesada?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Mózg" z kwiatami w centrum miasta. "Symbolizuje ruiny Powstańczej Warszawy"
d8yd04g

W sieci pojawiło się zdjęcie nietypowej rzeźby, która stanęła przed Domem Partii w stolicy. Warszawiacy zastanawiają się, co autor miał na myśli, a twórca podpowiada, że instalacja nawiązuje do... Powstania Warszawskiego.

Na facebookowym profilu Fundacji Bęc Zmiana opublikowano się fotografię oryginalnego obiektu, który pojawił się przed Domem Partii przy warszawskim rondzie de Gaulle'a. "W sensie będziemy bardzo zobowiązani za wyjaśnienie" - prosi administrator strony. * *

Rzeźba wzbudziła niemałe kontrowersje wśród internautów, którzy zastanawiali się, co przedstawia monument. - Może to miał być mózg, ale coś nie wyszło? - pyta pani Gosia. - Jasny gwint to chyba moja wątroba - skomentowała żartobliwie pani Karolina. Z kolei według pana Łukasza jest to "tatar z mózgu". - Patriotyczny hemoroid - skwitowała krótko pani Emilia.

d8yd04g

Jak się okazało, obiektu pojawił się w ramach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak tłumaczy autor rzeźby Marek Sułek, ten ogromny czerwony głaz "symbolizuje ruiny Powstańczej Warszawy." - Kształt nawiązuje do elementu ruin stolicy, kolor – do barw narodowych i jednocześnie splamionego krwią miasta. Górna część rzeźby to setki malutkich, białych kwiatów, symbolizujących dobro i nadzieję” – tłumaczy twórca instalacji.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

Przeczytajcie również: Szuka właściciela zaginionej obrączki. Wystarczy podać datę ślubu

d8yd04g

Podziel się opinią

Share

d8yd04g

d8yd04g