Trwa ładowanie...

Możliwe referendum ws. pomnika smoleńskiego w Warszawie

Prezydent Warszawy nie wyklucza referendum w stolicy w sprawie pomnika przy placu Piłsudskiego. Rafał Trzaskowski zaznaczył, że czeka na sądowe rozstrzygnięcie i zależy mu na wygaszeniu emocji w tej sprawie.
Share
Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej autorstwa Jerzego Kaliny
Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej autorstwa Jerzego KalinyŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d1ja5th

O to, czy planuje zorganizować referendum w Warszawie ws. pomnika smoleńskiego na Placu Piłsudskiego, Trzaskowskiego zapytał dziennikarz RMF FM. - Nie wykluczam tego. Spraw będzie więcej - to zależy od tego, jak PiS będzie się zachowywał. - stwierdził prezydent Warszawy.

Dodał, że czeka na orzeczenie i wyrok sądu, który ma orzec, czy przejęcie Placu Piłsudskiego przez państwo było zgodne z prawem. Jego zdaniem jest to "jasne jak słońce".

- Wolałbym, jeśli chodzi o pomnik, wyciszenia sporów - mówił Rafał Trzaskowski.

d1ja5th

Zauważył, że Prawo i Sprawiedliwość zaognia jednak sytuację w sprawie rekonstrukcji Pałacu Saskiego.

- Jeżeli PiS powie: dobrze, to była kwestia postawienia pomników, a teraz zamierzamy odbudowywać Pałac Saski bez porozumienia z samorządem, jeżeli to ma rozzuchwalać PiS do tego, żeby zabierać kolejne place, nacjonalizować ulice i zabierać je warszawiakom - to sam PiS w tym momencie będzie chciał iść na wojnę - dodał prezydent Warszawy.

- Skandal z placem Piłsudskiego polega na tym, że nikt z nami na ten temat nie rozmawiał - mówił samorządowiec z PO. Dodawał, że jest gotów usiąść do rozmów w tej sprawie na partnerskich zasadach.

d1ja5th

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Barbara Nowacka o partii Rydzyka. "PiS ma potężny problem"

d1ja5th

Podziel się opinią

Share
d1ja5th
d1ja5th