Trwa ładowanie...

Można omijać Raszyn! Otwarto kolejny fragment S8

Wylotówkę obiecano jeszcze w latach 70.

Share
Można omijać Raszyn! Otwarto kolejny fragment S8
d5c5xfw

Kierowcy udający się z Warszawy w kierunku Katowic i Wrocławia mogą już ominąć korki w Raszynie. Tak, jak zapowiadaliśmy w lipcu, wykonawca inwestycji firma Strabag, w piątek, późnym wieczorem udostępniła dla ruchu 5,8-kilometrowy odcinek budowanej trasy od węzła Opacz do węzła Warszawa Janki.

Uruchomiony fragment trasy S8 znacząco ułatwi komunikację na wylotówce z Warszawy. Całość inwestycji będzie ukończona już w grudniu tego roku. Korki w Raszynie to zmora zarówno mieszkańców podwarszawskich miejscowości udających się do stolicy jak i tych, którzy wybierają się na Śląsk. Od najbliższego weekendu będą mogli powoli przestawić się na nową organizację ruchu, co pozwoli znacznie rozładować zatory na wylotówce ze stolicy.

- Dzięki tej inwestycji mieszkańcy aglomeracji ale też szerzej użytkownicy drogi skorzystają podwójnie. Po pierwsze skróceniu ulegnie czas przejazdu do i z Warszawy, a mieszkańcy Raszyna powinni odczuć ulgę z powodu mniejszej liczby pojazdów na tej trasie. Jest też inna ważna korzyść - mówi Alfred Watzl, członek zarządu Strabag.

d5c5xfw

Zmieniona organizacja ruchu na trasie

Nadal al. Krakowską podróżujący będą jeździli w kierunku Krakowa. Bezkolizyjny węzeł Janki Małe, który w niedalekiej przyszłości umożliwi im także omijanie Raszyna, nadal jest w budowie. Odciążenie trasy przez Raszyn w kierunku Katowic i Wrocławia i tak bardzo rozładuje ruch w tej części aglomeracji.

Węzeł Opacz – Węzeł Warszawa Janki ok. 5,8 km: Do istniejącego już węzła wybudowano dodatkowy zjazd w kierunku Katowic. W ramach realizacji prac od węzła Opacz do węzła Warszawa Janki powstały także 2 kładki dla pieszych, 4 wiadukty drogowe, 2 mosty i 2 przejścia dla zwierząt oraz węzeł Sokołowska, z którego można zjechać w kierunku Komorowa oraz Pruszkowa lub alei Krakowskiej.

Węzeł Warszawa Janki – Węzeł Paszków ok. 3,5 km: Węzeł Warszawa Janki zostanie połączony z drogą krajową nr 8, którą to kierowcy pojadą w kierunku Wrocławia i Katowic. Stan zaawansowania prac na tym odcinku wynosi ok. 80 proc. Do wykonania zostało niewiele prac ziemnych i bitumicznych. Powstały natomiast już 3 wiadukty drogowe, 1 kładka dla pieszych, 2 mosty dla pobliskich mieszkańców oraz 1 przejście dla zwierząt.
Węzeł Warszawa Janki do skrzyżowania z DW 721 w kierunku Krakowa ok. 3 km: Do końca roku przebudowana zostanie także droga krajowa nr 7 od węzła Warszawa Janki do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 721 w m. Sękocin Las. Stan zaawansowania robót budowlanych na tym odcinku osiągnął ok. 70 proc.

Warto też dodać, że tę wspomnianą wylotówkę zapowiadano jeszcze w latach 70.

d5c5xfw
d5c5xfw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5c5xfw
d5c5xfw