WP

Msza za Hannę Gronkiewicz-Waltz. "Potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże"

Metropolita warszawski odprawił mszę św. w intencji dziękczynnej za zakończoną prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz. W kościele Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu modlili się m. in. Bronisław Komorowski i Hanna Suchocka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz-Waltz i kard. Kazimierz Nycz podczas posiedzenia rady miasta
Hanna Gronkiewicz-Waltz i kard. Kazimierz Nycz podczas posiedzenia rady miasta (East News, Fot: TOMASZ URBANEK)
WP

Wraz z kard. Nyczem mszę koncelebrowali zaprzyjaźnieni z ustępującą prezydent stolicy: ks. Andrzej Luter, ks. Kazimierz Sowa, jezuita ojciec Wacław Oszajca, ks. Władysław Duda, ks. Mirosław Kreczmański, ks. Andrzej Gałka - donosi KAI.

Poza byłym prezydentem Komorowskim i byłą premier Hanną Suchocką wśród wiernych stawili się inni znani. Jedno z czytań wygłosiła Anna Nehrebecka, aktorka i wieloletnia radna miasta.

"Potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże"

WP

- Pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem - przekonywał kard. Nycz. Metropolita warszawski osobiście dziękował też Hannie Gronkiewicz-Waltz. - Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji - powiedział duchowny.

- Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany - mówił kardynał.

Zobacz także: Zaprzysiężenie Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy

WP

Dwie kadencje Hanny Gronkiewicz-Waltz niemal pokryły się w czasie z posługą Nycza w roli metropolity warszawskiego. Wiceszefowa PO została prezydentem stolicy jesienią 2006 roku, duchowny został powołany na swoje stanowisko pół roku później.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP