Trwa ładowanie...
d46irpe

Multimedialny Park Fontann od 3 maja

W tym roku nowe widowisko pt.: „Wodna symfonia” przygotowała Stołeczna Estrada
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Multimedialny Park Fontann od 3 maja
d46irpe

Tegoroczny pokaz ma ukazać zupełnie nowe oblicze fontann oraz możliwości jakie daje ich nowoczesna i skomplikowana technologia. Po raz pierwszy wielki ekran wodny będzie wykorzystany do prowadzenia całej narracji widowiska. Pojawią się na nim postaci – bohaterowie wodnego pokazu, a także filmy animowane. Pierwszy pokaz odbędzie się 3 maja o godz. 21:00, podczas rozpoczęcia sezonu artystycznego w Parku Fontann.

*W nowym show, którego tematem będzie plenerowa filharmonia, dyrygent na wodnym ekranie będzie prowadził orkiestrę, ale także kierował fontannami, które wystrzeliwać będą strumieniami wody w określonym tempie i w wybranej kolorystyce. W wodnej filharmonii nie zabraknie także samych muzyków i instrumentów. *W warstwie muzycznej usłyszymy symfoniczne wykonania nie tylko ponadczasowej muzyki klasycznej, ale także muzykę filmową i elektroniczną. Widowisko potrwa około 30 minut.

Pokaz będzie jedynym w swoim rodzaju koncertem w pięknej przestrzeni Podzamcza, u podnóża Nowego Miasta. Dzięki pomysłowi na powołanie do życia wirtualnej filharmonii wykonującej różnorodny repertuar wzbogacony o efekty świetlno-wodno-laserowe, Multimedialany Park Fontann stanie się znów wakacyjną atrakcją Warszawy.

d46irpe

Pokazy fontann będą prezentowane w każdy piątek i sobotę w sezonie od 3 maja do końca września (maj i wrzesień o godzinie 21.00; czerwiec, lipiec, sierpień o godzinie 21.30).

................................................................................

Multimedialny Park Fontann otwarty 7 maja 2011r., to największa tego typu inwestycja w przestrzeni miasta w Polsce, łącząca sztukę z rozrywką i rekreacją skierowaną do szerokiego odbiorcy. W 2012 roku pokazy obejrzało łącznie 700 tysięcy osób. Od 2013 r. Park Fontann znajduje się pod opieką Stołecznej Estrady.

Zespół fontann składa się z:

d46irpe

• Fontanny głównej o powierzchni 2200 m2.
• Dwóch fontann liniowych o powierzchni łącznej 600 m2.
• Fontanny dla dzieci o powierzchni 140 m2.
• 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę.
• 295 reflektorów LED RGB. Każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw.
• Ekran z rozpylonej wody, który wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.
• Łączna powierzchnia lustra wody zespołu fontann wynosi 2850 m2 i mieści się w nich ok. 800 m3 wod

d46irpe

Podziel się opinią

Share
d46irpe
d46irpe