Trwa ładowanie...
d2z77em

"Muniek" Staszczyk z zespołu T.Love kończy 50 lat

Autor tekstów do przebojów takich jak "Warszawa" czy "Wychowanie" ma dziś urodziny. To jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzyki alternatywnej i rockowej lat 80. i 90.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Muniek" Staszczyk z zespołu T.Love kończy 50 lat
d2z77em

Urodził się 5 listopada 1963 r. na Rakowie, robotniczej dzielnicy Częstochowy. Po ukończeniu liceum przeniósł się do Warszawy, gdzie studiował na wydziale polonistyki UW . W tym okresie zaczął także działać na polu muzycznym - występował w grupie Atak, który później przekształcił się w zespół Opozycja.

Historia

W 1982 r. Staszczyk wszedł w skład zespołu Teenage Love Alternative, pod którą to nazwą grupa działała przez pięć lat. W 1989 r. działalność zespołu została czasowo zawieszona, Bo Staszczyk wyjechał a jakiś czas do Wielkiej Brytanii.

d2z77em

Zespół reaktywowano w 1990 r. po powrocie Staszczyka. W 1991 r. ukazała się debiutancka płyta T. Love "Pocisk miłości", na którym znalazł się przebój "Warszawa" (WIDEO poniżej). Rok później do sklepów trafił album "King", a także kompilacja utworów z lat 80. - "Dzieci rewolucji". Największy sukces komercyjny nadszedł wraz z wydaniem płyty "Chłopaki nie płaczą" (1997). Utwór tytułowy stał się wielkim przebojem i motywem przewodnim znanej komedii w reż. Olafa Lubaszenki pod tym samym tytułem. Piosenka "Jest super" z kolei była gorzką satyrą, opisującą realia Polski końca lat 90.

W 2001 r. ukazała się płyta "Model 01", promowany przez przebój "Nie, nie, nie". Po krążkach utrzymanych w konwencji pop-rockowej, w 2006 r. T.Love powrócił do swoich korzeni, nagrywając punk-rockową "I Hate Rock and Roll". Rok później ukazała się biografia zespołu pt. "Potrzebuję wczoraj" autorstwa Magdaleny Patryas i Pawła Dunina-Wąsowicza.

Nie tylko T.Love

Staszczyk brał także udział w takich muzycznych projektach jak Szwagierkolaska, Yugopolis oraz Rege Inna Polish Stylee, w którym - wraz z muzykami grupy Habakuk - wykonywał przeboje polskiego i światowego reggae. W 2010 r. ukazał się pierwszy solowy album Staszczyka, zatytułowany "Muniek".

d2z77em

W 2001 r. Staszczyk został nagrodzony "Tęczowym Laurem", w 2009 r. przez III Program Polskiego Radia nagrodą "Mateusza", a w 2011 r. muzykowi przyznano Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Koncert urodzinowy i spotkanie w Warszawie

"Muniek Staszczyk" wraz z zespołem zagra i zaśpiewa w warszawskiej Stodole 30 listopada 2013 roku, by świętować swoje 50 urodziny! Koncert uświetnią wspaniali goście: Stanisława Celińska , Bartek Wąsik & Royal String Quartet oraz Titus (Acid Drinkers).

Będzie również okazja, aby spotkać się z artystą, który wraz z resztą zespołu T.Love pojawi się w salonie Empiku przy ul. Marszałkowskiej 116/122 w Warszawie. Spotkanie odbędzie się 27 listopada (środa), o godzinie 18:00, a jego motywem przewodnim będzie nadchodzący Koncert Urodzinowy. Gościnnie pojawią się także Bartek Wąsik & Royal String Quartet oraz Magnificent Muttley.

d2z77em

Więcej informacji na temat koncertu i spotkania - TUTAJ

Zobacz również: Reklamy w kinie coraz dłuższe. Co na to warszawiacy? [WIDEO]

d2z77em

Podziel się opinią

Share
d2z77em
d2z77em