Trwa ładowanie...

Murale na Żoliborzu zniszczone. "Pseudokibicowskie bohomazy"

Malowidła ścienne powstały przy okazji projektu ŻoliGaraż.

Murale na Żoliborzu zniszczone. "Pseudokibicowskie bohomazy"
d30rugg
d30rugg

- Mam Wam dziś do pokazania coś smutnego. Autentycznie, aż mi się zrobiło mokro pod powiekami, jak to zobaczyłem - poinformował autor fanpage'a Żoliborz. - Dopiero dziś zobaczyłem, co zostało po tych dziełach sztuki - czytamy dalej.

fot. Żoliborz /fb

Kilka lat temu powstał projekt ŻoliGaraż, czyli akcja malowania murali na żoliborskich garażach. To wydarzenie artystyczne, mające na celu odzyskiwanie miejsc zdegradowanych poprzez działania artystyczne w przestrzeni publicznej. Rewitalizacja odbywa się poprzez sztukę - na garażach miejskich powstają murale autorstwa znanych współczesnych artystów. Miejsca do tej pory dewastowane stają się atrakcją, chlubą lokalnej społeczności. Teraz ktoś je niszczy.

fot. Żoliborz /fb

d30rugg

- Ponieważ mniej regularnie bywam teraz na Żoliborzu, dopiero dziś zobaczyłem, co zostało po tych dziełach sztuki. Ja rozumiem, że rozwydrzona prostacka nic nie warta młodzież niszczy regularnie puste strony budynków, smarując tam jakieś swoje pseudokibicowskie bohomazy. Ale dewastować dzieła sztuki to już absolutna przesada - poinformował 4 marca autor fanpage'a Żoliborz. Prosi także o reagowanie, by złapać wandali na gorącym uczynku: - Błagam was, doprowadźcie ich gdzieś, gdzie zostaną za to pociągnięci do jakiejkolwiek odpowiedzialności.

d30rugg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30rugg