Trwa ładowanie...
d24jekl

Muszą zamknąć kompostownie na Radiowie. "Mają czas do września"

Nakaz zamknięcia z natychmiastowym rygorem wydał Mazowiecki Inspektor Ochrony Środowiska. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania musi zlikwidować kompostownie do 10 września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kompostownia przy ul. Kampinoskiej.
Kompostownia przy ul. Kampinoskiej. (Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur)
d24jekl

Batalia o kompostownie przy ulicy Kampinoskiej trwa od lat. Mieszkańcy Radiowa walczyli z unoszącym się tam smrodem. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska już dwa lata temu wydał decyzję o zamknięciu tego miejsca. MPO odwołało się do Generalnego Inspektora Ochrony Środowiska, ten jednak podtrzymał decyzję wojewódzkiego inspektora. Następnie sprawa została skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który także nie zmienił decyzji. W ten sposób sprawa wróciła z powrotem do WIOŚ, a ten ponownie wydał tę samą decyzję.

Krzysztof Bałanda Prezes Zarządu MPO tłumaczy, że decyzja jest dla nich niezrozumiała, gdyż żadne niezależne ekspertyzy nie potwierdziły zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz środowiska naturalnego ze strony instalacji. - Żadne badania nie potwierdziły również, że instalacja ma negatywny wpływ na zdrowie psychiczne okolicznych mieszkańców. Będziemy odwoływali się do Generalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska - mówi tustolica.pl prezes. Dodaje, że pierwotnie planowali zamknąć kompostownię wraz z końcem roku, ale są w stanie wyrobić się do września.

d24jekl

*Zobacz także: „Nie depczemy konstytucji - prezydencki minister” *

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Stracił przytomność i potrzebował defibrylatora. "Był obok, ale go nie użyli"

d24jekl

Podziel się opinią

Share

d24jekl

d24jekl