Trwa ładowanie...
d25jp6b

Muzeum Etnograficzne otwiera się po długim remoncie

Po wielu miesiącach modernizacji Muzeum przy Kredytowej szykuje wystawę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzeum Etnograficzne otwiera się po długim remoncie
d25jp6b

Już w grudniu przy Kredytowej 1 odbędzie się pierwsza po remoncie wystawa - dowiedz się więcej . Na warszawską mapę wróci również świetna kawiarnia muzealna - Bíly Koníček.

Co zmieni się w Muzeum Etnograficznym?

Zwiększona zostanie powierzchnia muzealna poprzez adaptację niewykorzystanych dotąd sal muzealnych oraz dobudowę nowych, pojawią się stanowiska komputerowe z dostępem do informacji o zbiorach w wersji elektronicznej. Powstanie również „Muzeum dla dzieci”, zaś dotychczasowa sala kinowa zostanie przekształcona w salę konferencyjno-wystawową z rozkładaną sceną. Każde piętro budynku poddane zostanie gruntownej modernizacji.

d25jp6b

Jednym z celów modernizacji muzeum będzie także dostosowane jego wnętrz do potrzeb osób niepełnosprawnych. ("Zwiększenie dostępności do infrastruktury kultury poprzez modernizację budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie").

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

Zachęcamy Was do odwiedzin - Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie to jedna z ciekawszych jednostek muzealnych naszego miasta. Tutaj co roku odbywa się wielki koncert na Noc Muzeów, imprezy sylwestrowe, pokazy filmowe, koncerty, wystawy. W kawiarni można napić się doskonałej kawy i zjeść pyszne ciacho. Polecamy!

Muzeum Etnograficzne w Warszawie

d25jp6b

ul. Kredytowa 1

ethnomuseum.website.pl


d25jp6b

Podziel się opinią

Share
d25jp6b
d25jp6b