Trwa ładowanie...

Muzeum Etnograficzne otwiera się po długim remoncie

Po wielu miesiącach modernizacji Muzeum przy Kredytowej szykuje wystawę

Muzeum Etnograficzne otwiera się po długim remoncie
d3rq85y
d3rq85y

Już w grudniu przy Kredytowej 1 odbędzie się pierwsza po remoncie wystawa - dowiedz się więcej . Na warszawską mapę wróci również świetna kawiarnia muzealna - Bíly Koníček.

Co zmieni się w Muzeum Etnograficznym?

Zwiększona zostanie powierzchnia muzealna poprzez adaptację niewykorzystanych dotąd sal muzealnych oraz dobudowę nowych, pojawią się stanowiska komputerowe z dostępem do informacji o zbiorach w wersji elektronicznej. Powstanie również „Muzeum dla dzieci”, zaś dotychczasowa sala kinowa zostanie przekształcona w salę konferencyjno-wystawową z rozkładaną sceną. Każde piętro budynku poddane zostanie gruntownej modernizacji.

Jednym z celów modernizacji muzeum będzie także dostosowane jego wnętrz do potrzeb osób niepełnosprawnych. ("Zwiększenie dostępności do infrastruktury kultury poprzez modernizację budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie").

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

Zachęcamy Was do odwiedzin - Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie to jedna z ciekawszych jednostek muzealnych naszego miasta. Tutaj co roku odbywa się wielki koncert na Noc Muzeów, imprezy sylwestrowe, pokazy filmowe, koncerty, wystawy. W kawiarni można napić się doskonałej kawy i zjeść pyszne ciacho. Polecamy!

Muzeum Etnograficzne w Warszawie

d3rq85y

ul. Kredytowa 1

ethnomuseum.website.pl

d3rq85y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rq85y