Trwa ładowanie...

Muzeum Etnograficzne zmienia się dla nas

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, muzeum na Kredytowej zyskuje nowe, lepsze oblicze.

Share
Muzeum Etnograficzne zmienia się dla nasŹródło: http://ethnomuseum.website.pl
d3oafy5

Nie ma co się oszukiwać - Warszawa muzeami nie stoi. Te, które są, tak naprawdę rzadko kiedy zachwycają odwiedzających bardzo dobrą wystawą. Dla mnie w stolicy warte częstszej uwagi są dwa obiekty, które znajdują się tuż obok siebie, przy ulicy Kredytowej: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki oraz Muzeum Etnograficzne.

Już od kilku lat Muzeum Etnograficzne wzbudza u mnie wiele sympatii. Wszystko zaczęło się od niesamowitej wystawy polskich malarzy-prymitywistów, która była jedną z najlepszych wystaw malarskich, jaką widziałam w tym mieście. Może tylko wystawy Yayoi Kusamy w Zachęcie i Shirin Neshat w Centrum Sztuki Współczesnej uznałabym za lepsze.

A muzeum to, jak się okazało, zaczyna mieć coraz więcej do zaoferowania. Co roku, podczas Nocy Muzeów to właśnie tutaj odbywają się najlepsze koncerty i najciekawsze wydarzenia. Kilka lat temu w holu powstała jedna z sympatyczniejszych kawiarni, w której napić się można świetnej kawy, zjeść ciasto marchewkowe czy bezę z bitą śmietaną i suszoną żurawiną.

d3oafy5

Teraz w Muzeum Etnograficznym trwa generalny remont. Wystawy są zamknięte, nieprzerwanie działa tylko kawiarnia Bílý Koníček, w której wciąż obywają się spotkania, pokazy filmów, wykłady i warsztaty.

Plany modernizacyjne są ambitne: powiększenie przestrzenie muzealnej poprzez remont sal nieużywanych i dobudowanie nowych. Pojawią się stanowiska komputerowe z bazą elektroniczną zbiorów muzeum. Powstanie tu także „muzeum dla dzieci”. Sala kinowa przekształcona zostanie w konferencyjno-wystawową, z rozkładaną sceną. Wszystkie piętra przejdą gruntowną modernizację. Miejsce zostanie lepiej dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego. Całkowita wartość projektu to 19 888 440 złotych. *Koniec modernizacji budynku, w którym mieści się Muzeum Etnograficzne, to czerwiec 2012 roku. *

d3oafy5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oafy5
d3oafy5