Trwa ładowanie...

Muzeum Kolejnictwa z wyrokiem

Muzeum Kolejnictwa ma w ciągu roku przekazać zajmowane nieruchomości przy ulicy Towarowej należące do PKP - zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie

Share
Muzeum Kolejnictwa z wyrokiem
d3z9yg0

Dopiero co zachęcaliśmy Was , byście odwiedzili Muzeum Kolejnictwa i pobawili się symulatorami pociągów. Warto się chyba pośpieszyć.

Pomimo wielokrotnie ponawianych przez Spółkę propozycji alternatywnych lokalizacji dla Muzeum, dyrekcja placówki nie podjęła rozmów zmierzających do wypracowania kompromisu i zawarcia ugody - czytamy na stronach PKP. Dodatkowo PKP zaoferowało pomoc w przewiezieniu eksponatów. Od czterech lat Muzeum bez podstawy prawnej zajmuje tereny przy Pl. Zawiszy. Nie ma podpisanej umowy najmu, w związku z tym nie płaci za zajmowane powierzchnie czynszu. Dlatego Polskie Koleje Państwowe S.A. wystąpiły do Sądu Okręgowego w Warszawie z pozwem przeciwko Muzeum Kolejnictwa o wydanie nieruchomości i budynków Dworca Głównego oraz nakazanie opuszczenia tychże przez Muzeum Kolejnictwa.

Wyrokiem z dnia 10 kwietnia 2013r. Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał Muzeum Kolejnictwa w Warszawie do wydania zajmowanej nieruchomości przy ul. Towarowej w ciągu roku od dnia uprawomocnienia się wyroku.

d3z9yg0

PKP podtrzymuje propozycję alternatywnych lokalizacji dla Muzeum oraz pomoc w przewiezieniu eksponatów.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3z9yg0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z9yg0
d3z9yg0