Trwa ładowanie...

Muzeum Kolejnictwa za darmo!

Przez cały przyszły tydzień odwiedzimy muzeum nie płacąc za bilet

Muzeum Kolejnictwa za darmo!
d7itk4b
d7itk4b

Przez cały przyszły tydzień, od 21 do 27 stycznia wstęp do Muzeum Kolejnictwa będzie darmowy. Normalnie bilet do muzeum przy ulicy Towarowej 1 kosztuje 12 złotych, a ulgowy 6, wolny wstęp jest jedynie w poniedziałki. W ramach darmowego wejścia można będzie zwiedzać wszystkie miejsca muzeum: sale wystawowe oraz skansen.

W głównej sali wystawowej Muzeum przedstawiono historię kolei zanim dotarła nad Wisłę, rozwój kolei w Królestwie Polskim od Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej do Warszawsko- Kaliskiej oraz historię warszawskich kolei wąskotorowych. Znajduje się tu wiele makiet oraz modeli pociągów. Oprócz sal zwiedzający mają* możliwość obejrzenia wystawy taboru znajdującej się przy peronach dawnego dworca Warszawa Główna. Wśród najcenniejszych zbiorów znajduje się *wagon salonowy Bolesława Bieruta zbudowany w 1939 roku w Poznaniu,* jedyny zachowany w Europie pociąg pancerny z wagonem motorowym* produkcji niemieckiej z 1942 roku, oraz parowóz Pm3-3 z w pełni zachowaną otuliną kotła.*__*

Będzie można też obejrzeć nowootwartą wystawę czasową "Szalona lokomotywa" czyli starannie wybrane fotografie wybitnych fotografików XIX i XX wieku, m.in. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Evę Rubinstein, Jana Bułhaka, Karola Beyera, Maksymiliana Fajansa. Dzięki wrażliwości estetycznej artystów zdjęcia wyrażają w sugestywny sposób ich fascynacje tytułową lokomotywą parową. Przez autorów zostały zarejestrowane elementy pejzażu, nierozerwalnie związane z rozwijającą się wówczas dynamicznie koleją: pociągi, tory, tunele oraz dworce i stacje, które w ówczesnych latach zaczęły pełnić ważne funkcje dla podróżującego, jako miejsce powitań i pożegnań, zarówno rodzinnych, jak i oficjalnych.

MUZEUM czynne:
PONIEDZIAŁEK w godz. 10.00 - 14.00
WTOREK - PIĄTEK w godz. 10.00 - 16.00
SOBOTA - NIEDZIELA w godz. 10.00 - 17.00

d7itk4b

SKANSEN czynny:
PONIEDZIAŁEK w godz. 10.00 - 14.00
WTOREK - NIEDZIELA w godz. 10.00 - 15.00

d7itk4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7itk4b