Trwa ładowanie...
d1zignc

Muzeum Ofiar Komunizmu powstanie w areszcie przy Rakowieckiej

Cały budynek zostanie wyłączony z użytkowania służby więziennej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzeum Ofiar Komunizmu powstanie w areszcie przy Rakowieckiej
d1zignc

Muzeum Ofiar Komunizmu powstanie w areszcie przy Rakowieckiej - zapewnił dzisiaj minister sprawiedliwości Marek Biernacki. Mam nadzieję, że najpóźniej w przyszłym roku podziemia te zostaną udostępnione już jako sala ekspozycyjna, sala pamięci - dodał . Za zorganizowanie tam wystawy będzie odpowiedzialne Muzeum Powstania Warszawskiego .

Zobacz także: Będzie proces ws. rozbiórki kamienicy na Powiślu!

W więzieniu przy Rakowieckiej wykonano od ok. 350 do nawet 1000 wyroków śmierci. W 1968 r. uwięziono tam grupę *studentów protestujących przeciwko władzy komunistycznej, a w 1981 r. działaczy "Solidarności".*Chcemy wyłączyć ten budynek z całego użytkowania służby więziennej. Już to robimy i to zrealizujemy jako Muzeum Ofiar Komunizmu, systemu totalitarnego. Obiecuję to rodzinom, obiecuję panu prezydentowi - ogłosił minister sprawiedliwości.

d1zignc

Prezydent Komorowski popiera ten pomysł. Jak zauważył, Polska jest jednym z niewielu krajów naszego regionu Europy, gdzie nie ma żadnego muzeum totalitarnej zbrodni komunistycznej. Jutro obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.* *

Zobacz także: Urodziny Ryszarda Kapuścińskiego - wystawa i spotkanie

d1zignc

Podziel się opinią

Share
d1zignc
d1zignc