Trwa ładowanie...
d358ktm

Muzeum Sportu i Turystyki zaprasza na wystawę siatkarską "Gramy o Medale”

W piątek, 24 kwietnia, o godz. 12 Muzeum Sportu i Turystki zaprasza do obejrzenia najnowszej wystawy siatkarskiej "Gramy o Medale” oraz do porozmawiania z jej twórcami. Wystawa odbędzie się wirtualnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystawa odbędzie się w piątek, 24 kwietnia o godz. 12.
Wystawa odbędzie się w piątek, 24 kwietnia o godz. 12. (Muzeum Sportu i Turystyki, Fot: Muzeum Sportu i Turystyki)
d358ktm

Transmisja będzie dostępna na profilu muzeum na Facebooku (https://www.facebook.com/MuzeumSportuiTurystyki) i na stronie internetowej www.muzeumsportu.waw.pl.

Jak podają organizatorzy, wystawa "Gramy o medale” to "wyjątkowa okazja do odbycia sentymentalnej podróży po ponad 90-letnim szlaku wyznaczanym przez kolejne sukcesy polskiej siatkówki na wielkich i ważnych imprezach takich jak igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata i Europy, a także niezapomniane wydarzenia oraz ludzi, którzy kreowali wspaniałą historię tej dyscypliny w naszym kraju".

Na ekspozycji można zobaczyć zbiór trofeów wywalczonych przez polskie siatkarki i siatkarzy w prestiżowych turniejach międzynarodowych. W tym są puchary za zdobycie mistrzostwa świata w 1974 r. oraz w 2014 i 2018 r., pamiątkowe medale, m.in. olimpijskie oraz stroje, w których na przestrzeni lat występowały nasze drużyny.

d358ktm

Prezentowane eksponaty pochodzą głównie ze zbiorów Siatkarskiego Muzeum Volley Bajka, ale także Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Ambasadorami wystawy są Dorota Świeniewicz, Ryszard Bosek i Paweł Zagumny.

Zapowiedź wystawy jest dostępna na kanale muzeum na You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=kjbCexzxp-o&t=2s

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d358ktm

Podziel się opinią

Share
d358ktm
d358ktm