ycipk-2izcex

Muzeum Sztuki Nowoczesnej powstanie na pl. Defilad. Potwierdza Gronkiewicz-Waltz

Prezydent Warszawy podpisała w czwartek pozwolenie na budowę muzeum przy Pałacu Kultury i Nauki. Wcześniej jednak nie było takiej możliwości, ratusz od lat walczył o wywłaszczenie działki od osoby prywatnej. W styczniu br. udało się to wojewodzie mazowieckiemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzeum Sztuki Nowoczesnej powstanie na pl. Defilad
Muzeum Sztuki Nowoczesnej powstanie na pl. Defilad (Materiały prasowe, Fot: Materiały prasowe)
ycipk-2izcex

Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała w czwartek podczas konferencji prasowej w Muzeum nad Wisłą, że ostatecznie podpisała zgodę na budowę muzeum. - Z pewnością jest to jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji kulturalnych w stolicy, kolejny ważny element w przestrzeni miasta. To jeden z naszych flagowych projektów, o ogromnym znaczeniu dla rozwoju Warszawy – mówi prezydent stolicy i dodaje - Cieszę się, że warszawiacy mają dostęp do coraz nowocześniejszych obiektów kultury. Takie też będzie Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Dyrektor MSN Joanna Mytkowska wyjaśnia - uwzględniając różne scenariusze przebiegu postępowania, zakładamy, że wykonawcę prac poznamy najpóźniej jesienią tego roku. W przetargu będą mogły wziąć udział wyłącznie firmy o dużym doświadczeniu. Spodziewamy się dużego zainteresowania i zaciętej walki o ten kontrakt. Jesteśmy do tego dobrze przygotowani – mówi dyrektor MSN.

ycipk-2izcex
PAP.PL
Podziel się

Michał Olszewski wiceprezydent Warszawy zaznacza, że będzie to budowa największego centrum kulturalnego w tej części Europy.

Pisaliśmy o tym już w styczniu. Losy tej słynnej działki sa bardzo zawiłe. Po 2010 r. trafiła w rece spadkobierców przedwojennych właścicieli. Od tamtej pory stołeczny ratusz próbował ją odkupić. Jednak na drodze pojawili się inni inwestorzy, którzy kupili ją w 2014 r. Na początku była to spółka Milstone, pod nadzorem Krzysztofa Janiszewskiego, szefa firmy deweloperskiej Radius Projekt. Spółka kupiła działkę za ok. 7 mln zł - dwa razy tyle, za ile chciał kupić stołeczny ratusz. Następnie sprzedano ją spółce Waben, która należy do inwestora z Cypru. Firma Milstone tłumaczyła się, że w decyzji były błędy, jednak miasto wygrało ze spółką w sądzie. W styczniu Zdzisław Sipiera wydał decyzję o wywłaszczeniu działki.

W styczniu w rozmowie z WawaLove wicedyrektor MSM Marcel Andino Velez tłumaczył, że sprawa nie jest jeszcze zfinalizowana, ponieważ spadkobiercy mają możliowść odwołania się od decyzji. Velez liczył na pozytywne zakończenie tej sprawy.

ycipk-2izcex

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:Metro w Ursusie. Nowy pomysł radnych Platformy Obywatelskiej

Polub WawaLove
ycipk-2izcex
ycipk-2izcex
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2izcex