Trwa ładowanie...

Muzeum Wojska Polskiego odpowiada ratuszowi ws. zalania ulic

- Muzeum Wojska Polskiego nie ponosi odpowiedzialności za stan kanalizacji na terenie Warszawy – w ten sposób muzeum odniosło się do zarzutów ratusza, że do zalania Wisłostrady przyczyniły się zanieczyszczenia z budowy MWP.

Muzeum Wojska Polskiego odpowiada ratuszowi ws. zalania ulicŹródło: PAP
d38iiuc

- Wiemy, co przyczyniło się do zalania Wisłostrady podczas ulewy 29.06. To zanieczyszczenia ze źle zabezpieczonej budowy Muzeum Wojska Polskiego prowadzonej przez MON – wzywamy do jej pilnego zabezpieczenia! Brud zapchał studzienki, to naraża warszawiaków i służby - napisała na Twitterze rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Urząd miasta przesłał do Ministerstwa Obrony Narodowej, będącego odpowiedzialnym za budowę muzeum, pismo z wezwaniem do zabezpieczenia budowy.

d38iiuc

Warszawa. Odpowiedź muzeum

Muzeum Wojska Polskiego opublikowało oświadczenie, w którym odpowiedziało na zarzuty ratusza.

"Muzeum Wojska Polskiego nie ponosi odpowiedzialności za stan kanalizacji na terenie Warszawy – kwestie te należą do administracji miasta. Muzeum Wojska Polskiego w ramach realizowania inwestycji na terenie Cytadeli Warszawskiej zabezpieczyło się na wypadek zwiększonych opadów, wykonując wcześniej odwodnienie liniowe wraz z podłączeniem do zbiornika retencyjnego i dalej do kanalizacji ogólnospławnej istniejącej w ulicy Wybrzeże Gdyńskie" - czytamy.

"Pragniemy zauważyć, że MWP nie prowadzi inwestycji w innych miejscach Warszawy, które tego dnia również zostały zalane, jak np. Trasa Łazienkowska czy Plac Trzech Krzyży" - dodało Muzeum.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d38iiuc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38iiuc