Trwa ładowanie...

Muzyczne i elektryzujące ferie w Koperniku

Eksperymenty muzyczne, sekrety działania pilota telewizyjnego i bardzo bliski kontakt z prądem!

Muzyczne i elektryzujące ferie w Koperniku
d7itk4b
d7itk4b

W czasie zimowych ferii 2013 Centrum Nauki Kopernik zaprasza na *Muzykę na Scenie. *Codziennie od godz. 12:30 odbywać się będą piętnastominutowe pokazy muzyczne, pozwalające nie tylko zrozumieć istotę dźwięków, ale także stać się częścią orkiestry!

Kolejną atrakcją będą nowe eksperymenty „Kopernika na kółkach”. Kilkanaście prostych doświadczeń, wykonywanych w przestrzeni wystaw, pomaga zrozumieć istotę zjawisk, z którymi stykamy się na co dzień. Będzie okazja, aby zobaczyć m. in. jak działa pilot telewizyjny i silnik elektryczny, poznać sekrety postrzegania barw i nauczyć się, jak wyciąć w niedużej kartce tak obszerny otwór, by można było przezeń przejść.

Kopernik zaprasza również do Elektryzującego Teatru Wysokich Napięć. Pierwszy spektakl jest dopiero w przygotowaniu, ale teatr już zaprasza na zwiedzanie testowe. Można tu dotknąć prądu i poznać szereg zasad rządzących elektromagnetyzmem. W roli głównej występuje generator Van de Graaffa - urządzenie, przy którym włosy stają dęba, a metalowe przedmioty się przesuwają.

Do 17 marca 2013 r. dostępna będzie interaktywna wystawa muzyczna. To ostatnia okazja, by nie tylko zobaczyć dźwięk, ale także dotknąć go, a nawet po nim przejść!

d7itk4b
d7itk4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7itk4b