Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Mycie odżywką do włosów – tak czy nie?

Nowe i zmieniające się trendy nie dotyczą jedynie mody czy makijażu. Okazuje się, że mają one miejsce także w przypadku pielęgnacji włosów. Do tej pory wiele z nas znało tylko jeden sposób mycia włosów, jakim było korzystanie z szamponu, a następnie nałożenie odżywki lub maski w celu ich odżywienia. Tymczasem okazuje się, że obecnie coraz popularniejszy staje się trend, według którego głównym elementem pielęgnacyjnym jest odżywka do włosów. W jaki sposób myć włosy odżywką? Czy to metoda odpowiednia dla każdego?

Share
Mycie odżywką do włosów – tak czy nie?
Mycie odżywką do włosów – tak czy nie? Źródło: materiały partnera
d25mfs7

Mycie włosów odżywką – co warto wiedzieć?

Mycie włosów odżywką to popularny sposób pielęgnacji w przypadku posiadaczek włosów kręconych. Ten typ włosów z natury bywa bardzo suchy, a co za tym idzie, podatny na wszelkie złamania i uszkodzenia. Odżywka do włosów jako zastępstwo szamponu jest w stanie przywrócić ich sprężystość, nawilżenie i blask. Okazuje się jednak, że z tej metody, w skrócie nazywanej OMO, z powodzeniem mogą korzystać nie tylko posiadaczki burzy loków na głowie, ale również fal czy nawet prostych włosów.

Czym jest metoda OMO?

OMO to popularny wśród włosomaniaczek skrót, który oznacza odżywianie-mycie-odżywianie lub odżywka-mycie-odżywka, czyli kolejne kroki pielęgnacyjne włosów. Metodę OMO stosuje się najczęściej wtedy, kiedy chce uniknąć się bezpośredniego działania detergentów na wrażliwą skórę głowy. Taka metoda stanowi także świetną ochronę w przypadku włosów. Myjąc je ciągle szamponem zawierającym silnie oczyszczające składniki, możemy sprawić, że dojdzie do ich przesuszenia nawet na całej długości.

Jak myć włosy zgodnie z metodą OMO? Pierwszy krok to nałożenie odżywki na mokre włosy. Produkt nakładamy od ucha w dół włosów, pomijając skórę głowy. Jeśli jednak nie posiadasz problemów z przetłuszczającą się skórą głowy, a Twoje włosy trudno obciążyć, niewielką ilość odżywki możesz zaaplikować także na skalp. Nakładając odżywkę na włosy, rób to w sposób delikatny. Aby jak najlepiej rozprowadzić produkt na całej długości włosów, możesz wspomóc się grzebieniem. Pamiętaj, aby nie wykonywać nim gwałtownych ruchów i nie szarpać włosów, jeśli te są splątane. Może to doprowadzić do ich uszkodzenia.

d25mfs7

Kiedy odżywka do włosów jest rozprowadzona na ich długości, zacznij ją wmasowywać. Ten proces szczególnie na samym początku może wymagać odrobiny cierpliwości głównie ze względu na to, że odżywka pieni się gorzej niż szampon. Następnie (bez wcześniejszego spłukiwania odżywki) zaaplikuj łagodny szampon na skalp głowy i także dokładnie wmasuj. 

Po spłukaniu obydwu produktów z włosów pora na kolejną aplikację odżywki. Warto sięgnąć po produkt o właściwościach nawilżających i wygładzających, który domknie łuski włosa i sprawi, że będą wygładzone i niespuszone. Odżywkę możesz trzymać na głowie kilka minut. Jeśli potrzebujesz dokładniejszego odżywienia, włosy z zaaplikowaną odżywką pozostaw na 20-30 minut, a następnie dokładnie spłucz letnią wodą.

Mycie odżywką do włosów – dla kogo?

Czy odżywka do włosów w formie szamponu to dobre rozwiązanie dla każdego rodzaju włosów? Wszystko zależy od tego, w jakiej znajdują się one kondycji oraz po jaki rodzaj odżywki sięgniemy. Ta metoda zdecydowanie sprawdzi się w przypadku posiadaczek włosów kręconych, a także przesuszonych i zniszczonych częstymi zabiegami fryzjerskimi. Choć może brzmieć to nieprawdopodobnie, to także dobre rozwiązanie w przypadku włosów przetłuszczających się, które źle znoszą aplikację odżywki po umyciu szamponem. 

Odżywka do włosów – jaką wybrać?

Warto pamiętać, że nie każda odżywka do włosów dobrze sprawdzi się do ich mycia. W tej sytuacji lepiej zrezygnować z produktów, które w składzie zawierają dużą ilość olejów i maseł roślinnych, a także dużej ilości protein, parafiny czy olejów mineralnych. Dobrze, aby w ich składzie znalazły się substancje powierzchniowo czynne, jak np. Behentrimonium Chloride czy Cetrimonium Chloride. Obecność tych substancji w składzie sprawia, że odżywka delikatnie się pieni, co znacznie ułatwia oczyszczenie włosów z nadmiaru łoju, kurzu i innych zanieczyszczeń.

Artykuł sponsorowany
d25mfs7

Podziel się opinią

Share
d25mfs7
d25mfs7