Trwa ładowanie...
dziki
02-11-2017 17:29

Myśliwi zastrzelą 50 dzików na terenie Warszawy. Jest zgoda wojewody

Łowczy mają czas do 15 grudnia.

Myśliwi zastrzelą 50 dzików na terenie Warszawy. Jest zgoda wojewody
d4czvri
d4czvri

Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na odstrzał 240 dzików na Mazowszu, z czego 50 zostanie zabitych w samej Warszawie. Władze tłumaczą, że powodem jest być afrykański pomór świń (ASF), wirusowa choroba świń przenoszona także przez dziki.

Zgodnie z rozporządzeniem wojewody odstrzał będzie prowadzony przez pracowników Lasów Miejskich na terenie dzielnic: Ursynów, Włochy, Wilanów, Wawer a także Targówek, Mokotów, Rembertów, Wesoła, Bielany, Bemowo i Białołęka. Myśliwi mają czas do 15 grudnia.

Pracownicy Lasów Miejskich zapewniają, że procedura będzie bezpieczna dla przechodniów. Odstrzał będzie prowadzony przez doświadczonych myśliwych, którzy będą musieli najpierw powiadomić policję, straż miejską i biuro bezpieczeństwa miasta o planowanym odstrzale.

Łowczy określą dokładną datę, miejsce i obszar prowadzonych działań. Będą pracować rano i wieczorem z daleko od miejsca zamieszkania ludzi.

Normalny proceder

W zełszym roku na terenie Warszawy odstrzelono 77 dzików.

d4czvri

Problem z dzikami pojawia się permanentnie. Pojawiają się często na Białołęce, Wawrze, czy też Ursynowie. Co więcej podchodzą one pod budynki. Władze Parku Natolińskiego informują, że nad ranem nagminnie widziane są ślady po ich nocnych spacerach.

Zdaniem myśliwych i leśników populacja dzików w Warszawie sięga około 1000 sztuk. Na bieżąco są one odławiane w 30 odłowniach, które znajdują się na terenie miasta. Myśliwi zaznaczają jednak, że nie zawsze ta metoda jest skuteczna. Schwytać udaje się przeważnie młode dziki. Starsze osobniki nauczyły się unikać pułapek - informował tvnwarszawa.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Zna pięć języków, mówi się o nim "złoty chłopiec". Oto kandydat na prezydenta stolicy

d4czvri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4czvri