Trwa ładowanie...

N75 kolejną ofiarą cięć w ZTM

Jedna z dłuższych linii autobusowych nie wyjedzie poza Warszawę
Share
N75 kolejną ofiarą cięć w ZTM
d4mma0i

Nocna linia autobusowa, jak dotąd jedna z najdłuższych w Warszawie, nie wyjedzie poza granice miasta. Jest to kolejny efekt cięcia kosztów w ZTM. Na dofinansowanie autobusów N75 nie zdecydował się Otwock, do którego linia dowoziła pasażerów. Teraz autobusy tej linii dojadą tylko do ronda na skrzyżowaniu Wału Miedzeszyńskiego z Traktem Lubelskim. Oznacza to, że komunikacji nocnej zostanie także pozbawiona część Wawra z osiedlem Błota.

Linia N75 liczyła 35 kilometrów i była do tej pory drugą najdłuższą linią w Warszawie (ustępowała długością tylko liniii N01). Przejazd trasą N75 zajmował 64 minuty, a linia zabierała pasażerów do Józefowa, Otwocka i Karczewa.* Ostatni raz starą trasą będziemy mogli pojechać w noc sylwestrowo-noworoczną.*Skrócona trasa zacznie obowiązywać w nocy z 1 na 2 stycznia 2013.__

Linia zostaje skrócona do krańca RYCHNOWSKA, co oznacza, że likwiduje się następujące zespoły przystankowe: WĄSKA, PKP MICHALIN, CICHA, PKP JÓZEFÓW, JAROSŁAWSKA, ŚWIDER-KOŚCIÓŁ,ŚWIDER, RZEMIEŚLNICZA, ORLA, ŁUGI, POMNIK KOLEI WĄSKOTOROWEJ, KOŚCIÓŁ oraz przystanki HOŻA 03 oraz SZPITAL POWIATOWY 01 i 02.

d4mma0i

Podziel się opinią

Share
d4mma0i
d4mma0i