Trwa ładowanie...
d4j83mv

Na alei Solidarności powstanie ścieżka rowerowa!

"Prace nie potrwają dłużej niż 2 - 3 miesiące" - zapewnia ZTM
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na alei Solidarności powstanie ścieżka rowerowa!
d4j83mv

"Program Rozwoju Tras Rowerowych do roku 2020" zakłada, że na al. Solidarności powstanie ścieżka rowerowa ciągnąca się od ul. Okopowej przez Most Śląsko - Dąbrowski, aż do Parku Praskiego. Pierwszym etapem przygotowawczym do projektu ścieżki będzie inwentaryzacja dróg, wzdłuż której ma ona powstać.

- Musimy określić czy ścieżka rowerowa powinna zostać zaplanowana na chodniku czy na jezdni - powiedział WawaLove.pl Artur Tondera z Zarządu Transportu Miejskiego .

Niezależnie od tego którą z opcji będzie zawierał projekt, szykuje się przebudowa całej ulicy. - Ze względu na istniejące zagospodarowania pasa drogowego Al. Solidarności nie ma obecnie możliwości budowy wydzielonej drogi dla rowerów bez znaczącej ingerencji w jezdnię (zwężenie), chodniki i zatoki parkingowe - wyjaśnia TVN Warszawa wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.

d4j83mv

Ścieżka rowerowa łącząca ze sobą Bemowo, Wolę, Śródmieście, Pragę Północ i Targówek będzie ciągnąć się przez ponad 18 km.

- Najdłużej oczywiście będzie trwało stworzenie szczegółowego projektu, który uwzględni dokładne plany przebudowy drogi. Taki plan dla odcinka przy al. Solidarności ma powstać w 2016 roku. Same prace budowlane na konkretnych odcinkach nie potrwają dłużej niż 2 - 3 miesiące - zapewnia Artur Tondera.

Projekt ma połączyć ze sobą dwie strony warszawy i usprawnić tym samym przeprawę przez Wisłę tym, którzy wola poruszać się na rowerze. Cały "Program Rozwoju Tras Rowerowych do roku 2020", gdzie możecie znaleźć plany wszystkich ścieżek rowerowych jest dostępny na stronie ZTM .

Przeczytaj też: Spór o mural na Siennej. "Miasto nie słucha naszych protestów"

d4j83mv

Podziel się opinią

Share
d4j83mv
d4j83mv