Trwa ładowanie...

Na Bemowie położą zielony asfalt!

Taki jest pomysł na skrzyżowanie Powstańców Śląskich i Górczewskiej

Na Bemowie położą zielony asfalt!
dkjwkab
dkjwkab

Urząd Dzielnicy Bemowo wpadł na nietypowy pomysł - chce, aby na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Górczewskiej asfalt był w kolorze zielonym - dowiadujemy się ze strony www.gazetaecho.pl . Urząd chce aby skrzyżowanie całkowicie się zmieniło i służyło nie tylko kierowco, ale również pieszym.

Przede wszystkim zmieni się kolor skrzyżowania - ma być szmaragdowe. Jego granice staną się rodzajem bulwaru dla pieszych, wydzielonego kontrastowym pasem. W pobliżu bloku JW Construction powstanie wkomponowany w murek pawilon. W nim znajdzie swoje miejsce * biblioteka , kawiarnia, dom kultury lub miejsce spotkań i warsztatów.* Władze dzielnicy planują przekazać ten obiekt ArtBemowi .

W miejscu, w którym było wcześniej miejsce na lodowisko, zaprojektowana zostanie tzw. Polanaz przenośnymi meblami parkowymi, ew. pole do minigolfa.* Ostatni narożnik skrzyżowania zajmie *Plac Targowy z wyniesieniami umożliwiającymi relaks pod szklanymi, zielonymi panelami i miejscem na sezonowy handel.

dkjwkab

Prace miałyby się rozpocząć jeszcze w tym roku. Problemem jednak może być zielony asfalt - przepisy nie wskazują jednoznacznie, czy taki kolor nawierzchni może być zastosowany na skrzyżowaniu. Urząd Dzielnicy Bemowo prawdopodobnie będzie musiał wystąpić o pozwolenie na zastosowanie barwionego asfaltu do Ministerstwa Infrastruktury.

Pomysł nie jest zupełnie nowy. W 2009 roku we Wrocławiu pomarańczowy asfalt pojawił się u zbiegu ul. Powstańców Śląskich i Swobodnej. Zielona wyspa na Górczewskiej byłaby pierwszym takim miejscem w stolicy.

dkjwkab
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkjwkab