Trwa ładowanie...

Na co narzekają pasażerowie? Ile się wystawia mandatów? ZTM publikuje dane

Liczby nie kłamią - przekonuje Zarząd Transportu Miejskiego
Share
Na co narzekają pasażerowie? Ile się wystawia mandatów? ZTM publikuje dane
d2xvp1v

Ile autobusów kursuje codziennie po warszawskich ulicach? Ile wezwań do zapłaty wystawiają miesięcznie kontrolerzy biletów ZTM? W ilu tramwajach są biletomaty? Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań z zakresu komunikacji miejskiej można znaleźć w specjalnym informatorze, publikowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego .

Informator zawiera dane liczbowe oraz zestawienia statystyczne z zakresu komunikacji miejskiej w Warszawie oraz w całej aglomeracji warszawskiej. - Będzie to prawdziwa kopalnia wiedzy o stołecznym transporcie zbiorowym dla wszystkich pasażerów. Nie tylko dla tych, którzy się nim interesują prywatnie lub zawodowo, ale również dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć o komunikacji podstawowych informacji - informuje Igor Krajnow z biura prasowego Zarządu.

Z pierwszego biuletynu możemy się dowiedzieć m.in., że tylko w pierwszym miesiącu 2015 roku pasażerowie skarżyli się na zachowanie obsługi pojazdów aż 184 razy (z czego 171 skarg rozpatrzono pozytywnie). Na niepunktualnie przyjeżdżające pojazdy (lub nie przyjeżdżające w ogóle) ZTM otrzymał 109 skarg.

W dokumencie opublikowano też dokładne dane spóźnień i zawodności pojazdów.

W raporcie publikowane są również szczegółowe dane dotyczące kontroli biletowej i windykacji. Statystyki systemu Veturilo lub liczba sprzedanych biletów. Możecie się dowiedzieć np. że ponad 35 proc. autobusów nie ma monitoringu, zaś klimatyzacji prawie 1/4 (podobnie jest w tramwajach). Ponad 25 proc. pojazdów nie ma biletomatów. Pełen raport znajdziecie na tej stronie .

d2xvp1v

Przeczytajcie też: Miejskie wypożyczalnie samochodów od 2016 roku

d2xvp1v

Podziel się opinią

Share
d2xvp1v
d2xvp1v