Trwa ładowanie...
d3pkc93

"Na Francuskiej, na Francuskiej"

Jubileuszowa edycja Święta Saskiej Kępy - znamy program
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Na Francuskiej, na Francuskiej"
d3pkc93

Za niecałe 3 dni, w sobotę 23 maja, X edycję Święta Saskiej Kępy tradycyjnie rozpocznie parada, która o godz. 14.00 przemaszeruje spod Sceny Głównej przy Rondzie Waszyngtona, wzdłuż ulic Francuskiej i Paryskiej, aż do Sceny "Osieckiej" przy ul. Obrońców. Tam wszyscy odśpiewają hymn Saskiej Kępy - "Małgośkę" Maryli Rodowicz.

Na gości będzie czekał między innymi Prom Kultury Saska Kępa, gdzie o godz. 16.30 na scenę wyjdą aktorzy Teatru Paradox . Przedstawią spektakl pt. "Agnieszka Osiecka - listy" - retrospekcję z życia Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Znajdzie się też wisienka na torcie dla tych, którzy od emocji teatralnych wolą emocje sportowe. Od godz. 14.00 do 19.00 będzie można dokładnie przyjrzeć się Pucharowi UEFA Europa League. Sześć scen, liczne wystawy, koncerty, spotkania, to wszystko czeka na uczestników Święta Saskiej Kępy. O 19.00 warto wrócić pod Scenę Główną, na której bigbit'owe kawałki zaśpiewa Ania Rusowicz. Po zmroku zrobi się nieco lirycznie, refleksyjnie. Gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Turnau. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach imprezy są bezpłatne.

Taka impreza to również reorganizacja ruchu drogowego. Już w piątek 22 maja o godz. 19:00 Ulice Francuska, Plac Przymierza i Paryska zostaną zamknięte. Otwarte z kolei zostaną 24 maja (niedziela) o godz. 12:00. Ulica Zwycięzców podczas trwania wydarzenia pozostanie przejezdna. Urząd Dzielnicy Praga - Południe prosi również, by do piątku do godz. 19.00 uprzątnąć wszystkie pojazdy parkujące w zatokach parkingowych wzdłuż ulic Francuskiej, Plac Przymierza i Paryskiej.

d3pkc93

Przeczytaj też: "Człowiek nie pies i czytać musi"

d3pkc93

Podziel się opinią

Share
d3pkc93
d3pkc93