Trwa ładowanie...
d6yh7g2

Na Kabatach powstaje Centrum Edukacji Leśnej

Inwestycja jest realizowana z pieniędzy Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Kabatach powstaje Centrum Edukacji Leśnej
d6yh7g2

Od dwóch tygodni firma Budimpol prowadzi prace rozbiórkowe na terenie Centrum Edukacji Leśnej na Ursynowie . W miejsce starych budynków powstaną nowe.

Obecnie na terenie działki, znajdują się obiekty użytkowane przez Lasy Miejskie : zabytkowy budynek leśniczówki (wpisany do rejestru zabytków w 1987 roku) budynek stajni, dwa budynki gospodarcze oraz dwie piwniczki ziemne. Budynki gospodarcze i piwniczki przeznaczone są do rozbiórki. Na terenie działki znajduje się również urządzona „polanka edukacyjna” z drewnianymi wiatami i miejscem na ognisko – przeznaczona do dalszego użytkowania w niezmienionej formie. Nowo wybudowane Centrum ma być budynkiem parterowym, podpiwniczonym z poddaszem użytkowym.

Czytaj również: Tak będzie wyglądał nowy Norblin [ZDJĘCIA]

d6yh7g2

Budynek Centrum został podzielony na dwie bryły połączone przeszkleniem. Obie części kryte są dachem dwuspadowym. Budynek stajni pozostanie budynkiem parterowym, nie podpiwniczonym w całości przeznaczonym pod funkcję wystawienniczą. Będzie to jednoprzestrzenny pawilon wystawowy z możliwością podziału mobilnymi ściankami na mniejsze przestrzenie wedle potrzeb aktualnej wystawy.

Centrum ma spełniać funkcję edukacyjną oraz administracyjno-biurową. W Centrum będą realizowane zadania edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W budynku głównym mają się mieścić: sala dydaktyczna na ok. 60 osób, dwie pracownie na 30 osób każda, 5 pomieszczeń administracyjno-biurowych, sekretariat, pomieszczenie socjalne z kuchnią, toalety. W piwnicy znajdą się pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

Zakończenie inwestycji nastąpi do 31 października 2014 roku. Wykonawca prac budowlanych otrzyma wynagrodzenie w wysokkości 5 mln zł brutto.

Czytaj również: Na Woli powstanie Plac Europejski

d6yh7g2

Podziel się opinią

Share
d6yh7g2
d6yh7g2