Trwa ładowanie...

Na Kabatach powstaje Centrum Edukacji Leśnej

Inwestycja jest realizowana z pieniędzy Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta

Share
Na Kabatach powstaje Centrum Edukacji Leśnej
d1nvn98

Od dwóch tygodni firma Budimpol prowadzi prace rozbiórkowe na terenie Centrum Edukacji Leśnej na Ursynowie . W miejsce starych budynków powstaną nowe.

Obecnie na terenie działki, znajdują się obiekty użytkowane przez Lasy Miejskie : zabytkowy budynek leśniczówki (wpisany do rejestru zabytków w 1987 roku) budynek stajni, dwa budynki gospodarcze oraz dwie piwniczki ziemne. Budynki gospodarcze i piwniczki przeznaczone są do rozbiórki. Na terenie działki znajduje się również urządzona „polanka edukacyjna” z drewnianymi wiatami i miejscem na ognisko – przeznaczona do dalszego użytkowania w niezmienionej formie. Nowo wybudowane Centrum ma być budynkiem parterowym, podpiwniczonym z poddaszem użytkowym.

Budynek Centrum został podzielony na dwie bryły połączone przeszkleniem. Obie części kryte są dachem dwuspadowym. Budynek stajni pozostanie budynkiem parterowym, nie podpiwniczonym w całości przeznaczonym pod funkcję wystawienniczą. Będzie to jednoprzestrzenny pawilon wystawowy z możliwością podziału mobilnymi ściankami na mniejsze przestrzenie wedle potrzeb aktualnej wystawy.

d1nvn98

Centrum ma spełniać funkcję edukacyjną oraz administracyjno-biurową. W Centrum będą realizowane zadania edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W budynku głównym mają się mieścić: sala dydaktyczna na ok. 60 osób, dwie pracownie na 30 osób każda, 5 pomieszczeń administracyjno-biurowych, sekretariat, pomieszczenie socjalne z kuchnią, toalety. W piwnicy znajdą się pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

Zakończenie inwestycji nastąpi do 31 października 2014 roku. Wykonawca prac budowlanych otrzyma wynagrodzenie w wysokkości 5 mln zł brutto.

d1nvn98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nvn98
d1nvn98