Trwa ładowanie...

Na Krakowskim Przedmieściu pojawiła się nietypowa instalacja. Przedstawia Jarosława Kaczyńskiego

Na razie nie wiadomo, kto jest autorem tego "dzieła".

Share
Na Krakowskim Przedmieściu pojawiła się nietypowa instalacja. Przedstawia Jarosława Kaczyńskiego
d3psq4r

W stolicy pojawiła się nietypowa instalacja. Tuż przy pomniku prymasa Stefana Wyszyńskiego powstał posąg... Jarosława Kaczyńskiego.

Czerwony posążek przedstawiający prezesa Prawa i Sprawiedliwości został zainstalowany przy Krakowskim Przedmieściu na przedłużeniu ulicy Królewskiej na placyku przed kościołem Wizytek.

Posąg powstał tuż przy pomniku Stefana Wyszyńskiego, który ukazuje zamyślonego prymasa w uroczystym stroju liturgicznym siedzącą na arcybiskupim tronie. U stóp duchownego znajduje się obszerna płyta, na lub wokół której warszawiacy często składają kwiaty i ustawiają znicze. * *

Jak informuje czytelnik WawaLove.pl, który przesłał fotografie posągu Kaczyńskiego, instalacja została wbetonowana do podłoża. Na razie nie wiadomo, kto jest autorem "dzieła" oraz to, komu udało się zamontować instalacje na Krakowskim Przedmieściu.

d3psq4r

Reporterka WawaLove.pl skontaktowała się z stołeczną Strażą Miejską, by zapytać, czy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o nietypowym posążku. Telefon od redakcji został uznany jako zgłoszenie, strażnicy udali się na Krakowskie Przedmieście, by sprawdzić, czy instalacja wciąż się tam znajduje. Jednak jak udało nam się dowiedzieć, nie potwierdzono obecności figurki.

d3psq4r

Podziel się opinią

Share
d3psq4r
d3psq4r