Trwa ładowanie...
d231zt4

Na Most Łazienkowski wyjechały pierwsze samochody

Jest szansa, by przeprawę otwarto przed terminem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Most Łazienkowski wyjechały pierwsze samochody
d231zt4

Dziś rozpoczęły się próby obciążeniowe na Moście Łazienkowskim, które potrwają przez dwa kolejne dni. Otwarcia przeprawy można się spodziewać niedługo potem, ale ani wykonawca, ani władze Warszawy nie określają dokładnej daty. - Jedyne, co jest pewne, to że zmieścimy się w kontraktowym terminie. Czyli do końca października - napisał we wtorek w internecie Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent stolicy.

Rozpoczęliśmy próby obciążeniowe na

— Nowy Łazienkowski (@lazienkowski)

Duże samochody ciężarowe stoją na całej szerokości jezdni po stronie praskiej i w kierunku Saskiej Kępy na brzegu śródmiejskim. - Niedługo wszyscy będą mogli korzystać z przeprawy - czytamy na oficjalnym profilu inwestycji i remontów ulic Warszawy. W najbliższy czwartek odbędą się próby dynamiczne - ciężarówki z różną prędkością będą poruszać się po moście. Nadal jednak trwają prace przy balustradach i barierkach. Wciąż też brakuje zarówno pionowego, jak i poziomego oznakowania.

d231zt4

Przeprawą pojedziemy wcześniej?

Krzysztof Laskowski, dyrektor ds. technicznych w firmie Porr spodziewa się, że most zostanie otwarty 28 października, czyli kilka dni przed zakładanym terminem.

ZDM jednak studzi entuzjazm. - Mostem będzie można jeździć, gdy zostaną skończone wszystkie prace do tego niezbędne oraz odbędzie się kontrola inspektorów budowlanych. Termin otwarcia pozostaje bez zmian: do 31 października - czytamy na popularnym portalu społecznościowym.

Przeczytaj też: Trynkiewicz, morderca i pedofil ożeni się z warszawianką?

d231zt4

Podziel się opinią

Share

d231zt4

d231zt4