Trwa ładowanie...

Na Narodowym będą skoki narciarskie?

"Profil skoczni da się wkomponować w obiekt"

Share
Na Narodowym będą skoki narciarskie?
d179oav

Szef Międzynarodowej Federacji Narciarskiej Austriak Walter Hofer nie wyklucza, że w przyszłym roku jeden z konkursów Pucharu Świata mógłby odbyć się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Byłem 22 września w Warszawie i miałem możliwość odwiedzenia Stadionu Narodowego. Nie wykluczam, że mógłby się na nim odbyć konkurs skoków narciarskich. Inicjatywa jest niezwykle interesująca. Takich zawodów w Europie i Azji dotychczas nie było. W latach 30-tych ubiegłego wieku skakano natomiast na stadionach w Los Angeles i Chicago - powiedział Hofer Polskiej Agencji Prasowej.

Pomysł konkursu skoków narciarskich na Stadionie Narodowym urodził się wśród Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. - Miałyby to być zawody otwierające rywalizację w Pucharze Świata w sezonie olimpijskim 2013/2014. Profil skoczni da się wkomponować w obiekt - poinformował PAP sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła.

d179oav

Członek komisji skoków FIS Jan Kowal opracował już plany przeprowadzenia konkursu, biorąc pod uwagę wkomponowanie skoczni o parametrach od K 65 do K 100 w Stadion Narodowy.

Rzeczniczka zarządzającego stadionem Narodowego Centrum Sportu Daria Kulińska potwierdziła, że taki pomysł rzeczywiście jest. - Na razie jednak za wcześnie na szczegóły. Przede wszystkim trzeba zweryfikować, czy pod względem technicznym byłoby to możliwe.

Jak dobrze pójdzie, będziemy mogli w Warszawie podziwiać największe gwiazdy tego sportu. Gdyby udało się zorganizować przy okazji wyścigi samochodów, moglibyśmy nawet zobaczyć samego Adama Małysza!

d179oav
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d179oav