Trwa ładowanie...

Na Narodowym powstanie "Polska Dolina Krzemowa"!

"Stadion stanie się największym na świecie akceleratorem biznesu dla startupów i konkurencją dla Google Campus". Prawie 1000 startupowców w jednym miejscu!

Na Narodowym powstanie "Polska Dolina Krzemowa"!
d1zjtbs
d1zjtbs

Stadion Narodowy dzięki współpracy z firmą Business Link stanie się wkrótce nowym domem polskich startupów. 5 listopada podpisano umowę, na mocy której Narodowy stanie się największym na świecie akceleratorem biznesu dla startupów. Będzie konkurencją nawet dla Google Campus !

Siedziba „Narodowego” Business Link będzie liczyła aż 5 tys. m kw, co stanowi połowę całej powierzchni biurowej, jaką dysponuje stadion. Znajdzie się tutaj ponad 200 biur oraz drugie tyle biurek coworkingowych. Oznacza to, że nowy Business Link pomieści nawet 850 startupowców. Biura zostaną rozmieszczone na dwóch piętrach – po dwa moduły na każdym. Do dyspozycji członków Business Link będzie także ogromne centrum konferencyjne Narodowego Centrum Sportu, które może pomieścić 2 tys. osób.

Przedstawiciele spółki PL2012+ wiążą duże nadzieje z otwarciem Business Link na Narodowym. W ich założeniu miejsce to ma się bowiem stać mekką dla najlepszych polskich startupów, a przede wszystkim wizytówką stadionu jako nowoczesnego centrum biznesowego. Młode innowacyjne firmy najlepiej wyrażą jedno z haseł Narodowego, które brzmi „Miejsce Biznesu”.

- Stadion Narodowy to symbol nowoczesnej Polski. Polski, która się zmienia. Jednym z priorytetów w naszym działaniu jest innowacyjność. Dlatego teraz stawiamy na startupy. Wierzymy, że w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest Stadion Narodowy, pojawią się młodzi i ambitni biznesmeni, którzy wkrótce będą zmieniać Polskę i świat – podkreśla Tomasz Półgrabski, prezes PL.2012+.

d1zjtbs

Stadion Narodowy to wyjątkowe miejsce na mapie Polski i Warszawy. Jest znakomicie skomunikowany z centrum miasta, do tego dochodzi klimatyczna okolica tuż nad Wisłą. Co istotne, biura stadionu są wyciszone, więc spokoju pracy nie zakłóci nawet 60 tys. rozentuzjazmowanych kibiców.

- Bardzo się cieszymy, że najlepsze polskie startupy znajdą się w tym samym miejscu, co nasza kadra narodowa. Trudno przecież o bardziej inspirujące miejsce niż arena, na której niecały miesiąc temu pokonaliśmy mistrzów świata. Polscy przedsiębiorcy też mają wielkie ambicje, więc przeprowadzka na Stadion Narodowy to dla nich kolejny krok w stronę światowej czołówki. W całej historii Polski Przedsiębiorczej nie było ważniejszego wydarzenia niż podpisanie umowy na ten akcelerator – mówi Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej, który w imieniu Business Link podpisał umowę ze Stadionem Narodowym.

Z danych GUS wynika, że Warszawa to najbardziej przedsiębiorcze miasto w Polsce. Szacuje się, że swoją firmą może się pochwalić nawet co piąty jej mieszkaniec. Przedsiębiorczych Polaków przyciąga do stolicy głównie perspektywa rozwoju zawodowego i wyższe zarobki. W ostatnich latach znacznie również poprawiła się infrastruktura, dzięki czemu Warszawa stała się miastem bardziej przyjaznym.

d1zjtbs

W 2013 roku w całej Polsce zarejestrowano 352 tys. firm, z czego ok. 10 proc. w Warszawie .

d1zjtbs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zjtbs