Trwa ładowanie...
d17a8r5

Na pl. Zamkowym staną Choinki Nadziei

Drzewka "ubrane" będą w światełka zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na pl. Zamkowym staną Choinki Nadziei
d17a8r5

Fundacja Ekologiczna ARKA i Lasy Państwowe rozpoczynają 10. ogólnopolską akcję „Choinki Nadziei”. W pięciu miastach pojawią się drzewka zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach. Inauguracja akcji odbędzie się* w samo południe 25 listopada na placu Zamkowym w Warszawie. Zostanie tam *rozstawionych 10 naturalnych choinek, do których podłączone będą rowery wytwarzające prąd.

Przeczytajcie też: W weekend otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego na pl. Wilsona!

Drzewka pozostaną na warszawskiej Starówce do godz. 17:00. W tym czasie każdy będzie mógł pomóc w rozświetlaniu choinek.

d17a8r5

- Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Dlatego zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy również tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia – wyjaśnia Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

W ramach ogólnopolskiej trasy „Choinki Nadziei” odwiedzą m.in. Bydgoszcz, Kielce, Katowice i Bielsko-Białą. Trasa promuje również kolejne działania przygotowywane w szkołach i realizowane przed okresem świątecznym. Jej celem jest zachęcenie szkół podstawowych z całego kraju do organizowania świątecznej akcji w swoich miejscowościach.

Przeczytajcie też: Świąteczna Edycja Targów Sztuki i Designu ART SFERA

d17a8r5

Podziel się opinią

Share
d17a8r5
d17a8r5