Trwa ładowanie...

Na pl. Zamkowym staną Choinki Nadziei

Drzewka "ubrane" będą w światełka zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach!

Na pl. Zamkowym staną Choinki Nadziei
d24abs1
d24abs1

Fundacja Ekologiczna ARKA i Lasy Państwowe rozpoczynają 10. ogólnopolską akcję „Choinki Nadziei”. W pięciu miastach pojawią się drzewka zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach. Inauguracja akcji odbędzie się* w samo południe 25 listopada na placu Zamkowym w Warszawie. Zostanie tam *rozstawionych 10 naturalnych choinek, do których podłączone będą rowery wytwarzające prąd.

Drzewka pozostaną na warszawskiej Starówce do godz. 17:00. W tym czasie każdy będzie mógł pomóc w rozświetlaniu choinek.

- Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Dlatego zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy również tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia – wyjaśnia Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

d24abs1

W ramach ogólnopolskiej trasy „Choinki Nadziei” odwiedzą m.in. Bydgoszcz, Kielce, Katowice i Bielsko-Białą. Trasa promuje również kolejne działania przygotowywane w szkołach i realizowane przed okresem świątecznym. Jej celem jest zachęcenie szkół podstawowych z całego kraju do organizowania świątecznej akcji w swoich miejscowościach.

d24abs1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24abs1