Trwa ładowanie...
ycipk-e91iuc

Na pl. Zbawiciela stanie symbol heteroseksualizmu?

Autorem projektu jest Komitet Społeczny Plac Zbawiciela 2016
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na pl. Zbawiciela stanie symbol heteroseksualizmu?
ycipk-e91iuc

Czy na pl. Zbawiciela, zamiast instalacji "Tęcza" stanie symbol heteroseksualizmu? Tego właśnie chce Komitet Społeczny Plac Zbawiciela 2016. Nowa instalacja miałaby stanąć w 2016 roku.

Czytaj też: Pikiety pod tęczą do końca czerwca!

**Naszym celem jest postawienie nowej, artystycznej instalacji w miejsce najbardziej znanej tęczy w Polsce. Nie zamierzamy niczego niszczyć- chcemy postawić naszą instalację w roku 2016, kiedy to tęcza zostanie zdemontowana zgodnie z oficjalnymi deklaracjami władz miasta Warszawy. Uważamy, że proponowana przez nas koncepcja będzie elementem o wysokich walorach estetycznych i z pewnością wzbogaci wizualnie otoczenie. Oprócz walorów stricte artystycznych, nasz projekt ma także wymiar światopoglądowy. Stoimy bowiem na stanowisku, że skoro przez kilka lat w jednym z centralnych punktów stolicy mógł stać symbol środowisk LGBT, to przez kilka kolejnych lat w tym samym miejscu może stać międzynarodowy symbol heteroseksualizmu. Co bardzo istotne, nasz projekt będzie sfinansowany za pieniądze pozyskane od sponsorów i osób prywatnych wspierających naszą inicjatywę.**
ycipk-e91iuc

Jak mówi przewodniczący komitetu Maciej Binkowski w rozmowie z portalem NaTemat.pl, "*nowoczesna wariacja tej formy będzie stanowiła ozdobę przestrzeni miejskiej, a do tego poniesie ze sobą ciekawe przesłanie. Tęcza stoi już ładnych kilka lat, więc naszym zdaniem czas na coś nowego i świeżego"*. Jak twierdzi, nie chodzi o przeganianie kogokolwiek, ani usunięcie na siłę obecnej instalacji. Ponieważ ma ona - wedle deklaracji władz - stać na pl. Zbawiciela jedynie do 2015 r., warto ją zastąpić czymś nowym. Według Komitetu - właśnie symbolem heteroseksualizmu.

Sprawa jest poważna, bo wysłano już oficjalne podanie do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego miasta Warszawy. Projekt ma być sfinansowany z pieniędzy pozyskanych od sponsorów oraz osób prywatnych.

Co myślicie o tej sprawie? Czekamy na Wasze komentarze!

Czytaj też: Czy Warszawa jest miastem tolerancyjnym dla gejów i lesbijek? [ROZMOWA]

ycipk-e91iuc
Podziel się
Podziel się

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-e91iuc

ycipk-e91iuc
ycipk-e91iuc