Trwa ładowanie...
dk4lc9w

Na placu Trzech Krzyży powstała cukiernia zrobiona z... bez

Na środku Traktu Królewskiego otworzyła się tymczasowa pracownia cukiernictwa artystycznego prowadzona przez Igę Sarzyńską, uznaną artystkę cukiernictwa dekoracyjnego
Share
Na placu Trzech Krzyży powstała cukiernia zrobiona z... bez
dk4lc9w

W samym sercu Warszawy powstał wyjątkowy butik z cukiernictwem artystycznym. Jego autorka, Iga Sarzyńska – pochodząca z cukierniczej rodziny z Kazimierza Dolnego – do 20 lipca będzie prezentować najnowsze kolekcje tortów, babeczek, ciastek i pierników. W najbliższą niedzielę od godziny 15.00 w cukierni odbywać się będą warsztaty dla dzieci oraz pokazy dekorowania. Butik jest częścią wakacyjnego projektu „Kolonie Letnie” realizowanego w wolnych powierzchniach kompleksu biurowo-handlowego Ethos.

Zobacz, jakie inne nowe miejsca otworzyły się ostatnio w Warszawie!

Pasję do cukiernictwa zaszczepił w niej ojciec. To on pokazał Idze jak od kuchni wygląda praca w piekarni i cukierni. Do dziś właścicielka Pracowni Artystycznej Sarzyński twierdzi, że wymyślanie coraz bardziej oryginalnych tortów czy ciastek to niezła zabawa. Pracę nad swoimi słodkościami najczęściej zaczyna ... od czystej kartki papieru i pisaków. Kolorowe szkice są często punktem wyjścia do późniejszej produkcji. Pierwsze artystyczne cukiernicze szlify Iga Sarzyńska zdobywała w akademii Baking Arts w San Francisco i Bonny Gordon w Toronto. Co ciekawe, pracownia Igi Sarzyńskiej jako pierwsza cukiernia w Polsce została wpisana na listę World of Talent publikowaną w prestiżowym magazynie Wedding Cakes.

dk4lc9w

To z pewnością najsłodsza pracownia cukiernicza w Polsce - mówi Iga Sarzyńska. Artystka cukiernictwa przyznaje, że do budowy tymczasowego butiku zużyła ponad sześć tysięcy różowych bez. Wyjątkowego charakteru miejscu nadają stylizowane, drewniane meble na których wyeksponowane są torty, ciastka i pierniki pochodzące z najnowszej kolekcji. Pracownia czynna jest codziennie od godziny 11:00 do 19. Oprócz tego, że można w niej kupić ciastka albo zamówić tort, można także zobaczyć na żywo jak wygląda cukiernictwo artystyczne.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ .


*Zobacz także: Nowe miejsce: Lody Prawdziwe *

dk4lc9w

Podziel się opinią

Share
dk4lc9w
dk4lc9w