Trwa ładowanie...
dgra5wk

Na południe od Solca (SPACER)

Dzisiaj te tereny to park i niezbyt intensywna, na ogół powojenna zabudowa – a kiedyś były tu gęsto zaludnione dzielnice robotnicze i fabryczne
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na południe od Solca (SPACER)
dgra5wk

Dzisiaj te tereny to park i niezbyt intensywna, na ogół powojenna zabudowa – a kiedyś były tu gęsto zaludnione dzielnice robotnicze i fabryczne. W najbliższą sobotę, 6 grudnia, będzie można poznać tereny na południe od Solca lepiej dzięki spacerowi z przewodnikiem. Wycieczkę organizuje Praska Ferajna, która - mimo swojej deklarowanej miłości do Pragi - nie zapomina także o ciekawych zakątkach po lewej stronie Wisły.

Zobaczymy kamienicę, gdzie mieszkał Komorowski zanim został prezydentem, pozostałości po imponującym kościele katolickim, choć wcale nie rzymskim, dowiemy się o miejscu, gdzie polski arystokrata produkował polskiego wynalazku oryginalną siatkę metalową, którą mogła w sumie wynaleźć każda osoba, która robi faworki, 3 pomniki sapera, w tym jeden pokazujący zabijanie baby, a także dowiemy się, co było w budynku radiowej Trójki - mówi Wawalove Jarek Spacerolog Praski, przewodnik.

Miejsce spotkania: róg ul. Rozbrat i ul. Myśliwieckiej (pod Trasą Ł)
Godzina: 13:00
Spacer potrwa ok. 1,5-2 godzin
Przewodnik: Jarek Spacerolog Praski


Zobacz także: Od Sokratesa do Tytusa (SPACER)

Podziel się
dgra5wk

Podziel się opinią

Share

dgra5wk

dgra5wk