Trwa ładowanie...

Na Powązkach trwają ekshumacje!

IPN szuka legendarnych przywódców wojskowych!

Na Powązkach trwają ekshumacje!
d3t3tt7
d3t3tt7

Na Cmentarzu Powązkowskim trwają poważne prace Instytutu Pamięci Narodowej. Eksperci IPN prowadzą badania archeologiczno-ekshumacyjne - dzieją się one na "Łączce” wojskowego Cmentarza Powązkowskiego. W tej części cmentarza umieszczeni zostali w zbiorowych mogiłach polscy żołnierze zamordowani przez komunistycznych zbrodniarzy, głównie w latach 1945 - 1956.

Wśród pochowanych na "Łączce" leży (prawdopodobnie) legendarny generał August Emil Fieldorf zwany „Nilem". Był organizatorem i dowódcą Kedywu Armii Krajowej oraz major Hieronim Dekutowski „Zapora" - słynny "cichociemny", legendarny dowódca oddziałów partyzanckich AK, DSZ i Zrzeszenia WiN.

IPN apeluje też do potomków żołnierzy, by oddali w IPN-ie próbki materiału genetycznego. Będą potrzebne do identyfikacji. Wszelkie informacje na ten temat są dostępne na stronie www.ipn.gov.pl.

Pobranie materiału genetycznego jest czynnością bezbolesną i daje prawie 100 procentową pewność zidentyfikowania szczątków! Prace na Powązkach potrwają do końca sierpnia.

d3t3tt7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t3tt7