Trwa ładowanie...

Na Pradze ruszyła bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna

Punkt prowadzi bezpłatną działalność skierowaną do odpowiednich osób.

Na Pradze ruszyła bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna
daphbl9
daphbl9

15 lutego 2016 r. ruszył Punkt Informacyjno - Konsultacyjny w Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Jagiellońskiej 60 lok. 90. Punkt będzie czynny pięć razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki w godz. 10.00 - 14.00, we wtorki, środy i piątki w godz. 16.00 - 20.00.

Punkt prowadzi bezpłatną działalność skierowaną szczególnie do osób: będących w kryzysie, uzależnionych od alkoholu i innych środków odurzających, a także członków ich rodzin doświadczających przemocy lub stosujących przemoc. Szczegółowy harmonogram dyżurów na stronie www.um.warszawa.pl. Zapisy pod tel. 22 741 38 10

Działalność rozpoczęły dwa punkty bezpłatnej pomocy prawnej umiejscowionych w Administracjach Obsługi Mieszkańców Nr 3 przy ul. Tarchomińskiej 14 i Nr 5 przy Burdzińskiego 7. Z pomocy, zgodnie z przyjętą w sierpniu ub. roku ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, mogą korzystać: młodzież do 26. roku życia, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, osoby, które ukończyły 65. lat, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, kombatanci, weterani, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

daphbl9

Uprawnieni mogą otrzymać porady i pomoc prawną z zakresu: prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, spraw karnych, spraw administracyjnych, ubezpieczenia społecznego, spraw rodzinnych, prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Punkty są czynne: w AOM Nr 3, ul. Tarchomińska 14, poniedziałek – piątek: 10.00 – 14.00, punkt jest prowadzony przez organizację pozarządową Stowarzyszenie Monar; AOM Nr 5, ul. Burdzińskiego 7, poniedziałek, czwartek: 11.30 – 15.30, wtorek, środa, piątek: 8.00 – 12.00, Nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest przez adwokata i radcę prawnego. Szczegóły na stronie darmowapomocprawna.ms.gov.pl.

Ruszyła także bezpłatna pomoc psychologiczna świadczona przez Stowarzyszenie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, z siedzibą przy ul. Jaktorowskiej 4, tel. 224993733 (pon.-pt. 9.00-15.00). Pomoc skierowana jest do osób dorosłych, młodzieży i dzieci, doznających przemocy, kryzysów i zainteresowanych wprowadzeniem zmian w swoim życiu.

daphbl9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daphbl9