Trwa ładowanie...

Na Rynku Starego Miasta powstanie lodowisko!

Nie będzie tam budek z kiełbasami, domowym chlebem czy drewnianymi rzeźbami

Na Rynku Starego Miasta powstanie lodowisko!
d3tls8b
d3tls8b

Przyzwyczailiśmy się już, że w okresie świątecznym cały Rynek Starego Miasta zajmowany jest przez budki i kramy. Zwykle możemy tam kupić kiełbasy, chleby, produkty regionalne lub rzeźby z drewna. Tym razem będzie inaczej: zamiast kramów będzie tam lodowisko.

O sprawie czytamy w Gazecie.pl . Jarmark bożonarodzeniowy zaczynał się zwykle w listopadzie.Był ciekawostką, choć można było odnieść wrażenie, że bardziej dla turystów niż mieszkańców. Trzeba też przyznać, że zawsze przyciągał tłumy. Zresztą takie jarmarki pojawiają się w świątecznym okresie w wielu europejskich miastach i nie tylko stolicach.

Skąd decyzja o lodowisku? Starówka podlega Zarządowi Terenów Publicznych. Jak wyjaśnia dyrektorka Renata Kaznowska, organizator jarmarku spóźnił się z wnioskiem o zajęcie pasa drogowego (jakim jest Rynek Starego Miasta). Złożył wniosek dopiero jako trzeci i dostał odmowę. Racje ZTP potwierdziło Samorządowe Kolegium Odwoławcze, do którego odwoływał się organizator jarmarku.

d3tls8b

Brak jarmarku zwrócił też uwagę niektórych radnych. "Ze smutkiem przyjąłem informację, że w roku 2013 jarmarku bożonarodzeniowego na Rynku Starego Miasta w Warszawie może nie być". - pisze w interpelacji do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz radny Marcin Rzońca.

Zgodę na zajęcie Rynku dostał w tym roku jeden z właścicieli znajdującego się tam lokalu gastronomicznego. Ma także poparcie Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego. Bowiem okoliczni restauratorzy wolą w tym miejscu ślizgawkę.

Tak więc od 25 listopada do 2 marca na Rynku Starego Miasta będziemy mieli lodowisko. Będzie nieduże i na pewno nie zniszczy nowej nawierzchni (trwa tam teraz remont). Miasto zarobi na nim 23,2 tys. zł.

d3tls8b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tls8b