Trwa ładowanie...

Na ścianach kamienicy pęknięcia, ewakuacja mieszkańców. Nie wiadomo, kiedy wrócą do swoich domów

Mieszkańcy będą musieli poczekać na ekspertyzę Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Share
Na ścianach kamienicy pęknięcia, ewakuacja mieszkańców. Nie wiadomo, kiedy wrócą do swoich domów
d13fqkt

Mieszkańcy, których ewakuowano z uszkodzonej kamienicy przy ulicy Groszowickiej 17 w Warszawie, na razie nie wrócą do swoich domów. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadzi dodatkowe ekspertyzy i zadecyduje, co stanie się z budynkiem.

W poniedziałek, 28 sierpnia, ewakuowano kilkunastu lokatorów budynku znajdującego się na warszawskiego Pradze-Południe. Przyczyną były pęknięcia, które pojawiły się na ścianach kamienicy. Jak podaje RMF FM, cztery rodziny trafiły do tymczasowych mieszkań na Ochocie, pozostali udali się do bliskich, gdzie czekali na decyzję dotyczącą stanu technicznego ich domów. Ta pojawiła się dopiero wczoraj po południu.

Mieszkańcy będą musieli poczekać na ekspertyzę Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który zarządził dodatkowe ekspertyzy techniczne. Inspektor oceni, czy budynek zostanie zamknięty i zburzony, czy rozpocznie się jego generalny remont. Badaniami zajmie się urząd dzielnicy Praga-Południe.

Jak zapewniają urzędnicy, wyniki będą gotowe w ciągu dwóch tygodni. Na razie lokatorzy nie mają wstępu do swoich mieszkań. Drzwi do ich domów są zaplombowane, a przy wejściu wisi tabliczka ostrzegająca przed zawaleniem. RMF FM informuje, że w hotelach spędzą przynajmniej miesiąc.

d13fqkt

Dzielnica przygotowuje również lokale zastępcze, jeśli okaże się, że w budynku nie będzie można mieszkać.

źródło: RMF FM

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d13fqkt

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13fqkt
d13fqkt