Trwa ładowanie...

Na "Smyku" nie będzie już reklam!

Taką decyzję podjął inwestor

Share
Na "Smyku" nie będzie już reklam!
d1izm71

Zarząd spółki podjął decyzję o nie umieszczaniu na elewacji dawnego "Smyka" treści reklamowych - poinformował Mikołaj Laskowski z Immobel Poland, firmy, która jest inwestorem budowy.

Obecnie trwają prace rozbiórkowe części legendarnego "Smyka", zlokalizowanego u rogu ulic Brackiej, Kruczej, Widok i Al. Jerozolimskich. Przez wiele lat straszył nas on reklamą wielkoformatową, która przysłaniała cały budynek. Teraz ma to się skończyć.

Warszawiacy przez długi czas domagali się usunięcia reklamowych śmieci z legendarnego budynku. Powstały nawet specjalne fanpejdże, na których protestowały dziesiątki tysięcy osób. Przez wiele miesięcy na fasadzie "Smyka" wisiała m.in. reklama popularnego reaity show, która wyjątowo oburzyła mieszkańców stolicy. Jego producent przepraszał nawet za jej obecność . Cóż z tego, skoro kilka dni po jej zdjęciu, zawisła na budynku kolejna, a zgodę na jej powieszenie wydał - mimo wyraźnych protestów miejskich urzędników - Generalny Konserwator Zabytków, czyli najwyższy organ ochrony zabytków w Polsce. Ostatecznie Konserwator zmienił zdanie w tej sprawie, choć reklamy wisiały na "Smyku" jeszcze długo po jego decyzji.

d1izm71

Dawny "Smyk", a obecnie CEDET został wpisany do rejestru zabytków w 2006 roku (powstał w latach 1948-52). Przebudowa obiektu określanego "perłą modernizmu" zakończy się w 2017 roku. Obecnie robotnicy burzą jego północne skrzydło zlokalizowane przy ulicy Widok. W tym miejscu ma powstać zupełnie nowy biurowiec.

d1izm71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1izm71