Trwa ładowanie...
holderName

Na stacji Świętokrzyska powstanie multimedialna galeria sztuki!

Na trzech, wielkich ekranach LED-owych pojawią się prace artystów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na stacji Świętokrzyska powstanie multimedialna galeria sztuki!
holderName

Na antresoli stacji Świętokrzyska, która zostanie otwarta prawdopodobnie w listopadzie, pojawi się potężna, multimedialna galeria sztuki. Jak zdradził nam Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy firmy AGP Metro (wykonawcy centralnego odcinka II linii metra ), galeria będzie składała się z trzech, kilkudziesięciometrowych ekranów LED. Ekrany już zostały powieszone.

Ich wielkość robi wrażenie. W sumie mają prawie 100 metrów długości! Ze względu na ukształtowanie antresoli, różnią się jednak długością. Najdłuższy ekran ma aż 38 metrów. Pozostałe 26 i 35 m. Ich wysokość to 3,2 m. Mogą wyświetlać aż 281 trylionów kolorów, co dla artystów multimedialnych ma wielkie znaczenie.

- Ekrany już pracują. - mówi Mateusz Witczyński. - W tej chwili nasi pracownicy, by je sprawdzić, wgrali na nie zdjęcia z budowy. W metrze działają już podświetlane galerie, jednak w większości na ekranach lub plafonach wyświetlane są reklamy.

holderName

Jak nas zapewniono w Centrum Komunikacji Społecznej, które będzie zarządzało galerią po oddaniu centralnego odcinka II linii, na LED-owych ekranach nie będą wyświetlane reklamy. Trzymamy za słowo!

Przeczytajcie też: Przy pl. Na Rozdrożu powstaje naziemne przejście dla pieszych

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName