Trwa ładowanie...
d4bvp4u

Na Stadionie Narodowym trwa "Zlot dla Życia"

Od godz. 9.00 na największym obiekcie sportowym w Polsce odbywa się pierwszy ogólnopolski zlot krwiodawców, organizowany przez Fundację Dzień Dla Życia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Stadionie Narodowym trwa "Zlot dla Życia"
d4bvp4u

Podczas wydarzenia ma miejsce również historyczna, bo pierwsza w Europie zbiórka krwi dla zwierząt. Organizatorzy zapraszają nie tylko aktywnych krwiodawców , ale również tych którzy dopiero chcieliby się zapoznać z tą tematyką.

- Liczymy na to, że dzisiejszego dnia krew odda około 400 osób. Wartym podkreślenia jest, że aktualnie na Stadionie Narodowym jest już nas półtora tysiąca i uczestników ciągle przybywa. Pragnę podkreślić, że krew jest wielkim darem, a każda jej jednostka ratuje życie aż trzem osobom - powiedziała WawaLove.pl Martyna Kaczmarek z Fundacji Dzień Dla Życia. - Zdajemy sobie sprawę, że weszliśmy w tzw. okres urlopowy, ale wypadki czy zdarzenia losowe nie robią sobie przerwy. Dlatego wszystkich serdecznie zachęcamy do przybycia na Stadion Narodowy. Zlot potrwa do godz. 18.00 - dodaje.

Organizator zlotu, Fundacja Dzień Dla Życia ma na celu propagowanie oddawania krwi, zachęcanie do rejestracji w bankach szpiku kostnego a także wzrost świadomości społecznej w zakresie oświadczeń woli o pośmiertnym przekazywaniu narządów. Oprócz tego do jej głównych zadań należy szeroko pojęta promocja krwiodawstwa, transplantologii i zdrowego stylu życia.

d4bvp4u

Jak właściwie przygotować się do oddania krwi?

- w ciągu doby przed oddaniem krwi należy wypić ok. 2l płynów (najlepiej wody mineralnej)
- trzeba być wyspanym
- spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, ser biały, dżem)
- wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, śmietanę, tłuste mięso oraz np. jajka i orzeszki ziemne
- ograniczyć palenie papierosów
- nie zgłaszać się podczas przeziębienia, przyjmowania leków bądź też po spożyciu alkoholu.

Przeczytajcie też: Groźny wypadek na skrzyżowaniu Domaniewskiej i Puławskiej

d4bvp4u

Podziel się opinią

Share
d4bvp4u
d4bvp4u