Trwa ładowanie...
dkxukn8

Na Targówku otwiera się miejsce aktywności lokalnej

Miejsce spotkań z sąsiadami, debat i wykładów. Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Targówku otwiera się miejsce aktywności lokalnej
dkxukn8

14 listopada o godz. 19:00 nastąpi oficjalne otwarcie pierwszego na Targówku miejsca aktywności lokalnej, który jest owocem kilkumiesięcznej współpracy mieszkańców, organizacji pozarządowych i urzędu. Jednak to wytrwałość i upór tych pierwszych spowodowały, że miejsce to ożyje i będzie animowało życie sąsiedzkie na Targówku Fabrycznym. Położone jest bowiem w samym jego centrum – u zbiegu ulic Ziemowita i Chemicznej. Na miejscu powstanie również kawiarnia.

Przeczytajcie też: Otwarcie Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu

Podczas otwarcia będzie można zobaczyć to miejsce, włączyć się w planowanie jego oferty oraz wykorzystać to miejsce w celu dla którego jest tworzone, czyli pobyć wspólnie z sąsiadami, wypić ciepłą herbatę czy zagrać w gry planszowe.

dkxukn8

Miejsce spotkań sąsiadów

Miejsca aktywności lokalnej to przestrzenie, w których mieszkańcy mogą spotkać się z sąsiadami, zorganizować debatę czy spotkanie. To miejsca, których charakter i program działań określają sami mieszkańcy, a nie dom kultury czy urząd dzielnicy. Integrują mieszkańców, dają im przestrzeń do wspólnych działań i spotkań. Wydarzenia i zajęcia odbywające się w tych z miejscach są zawsze bezpłatne, może wziąć w nich udział każdy chętny. Mieszkańcy mogą być zarówno ich uczestnikami, jak i organizatorami.

Miejsce aktywności lokalnej na Targówku Fabrycznym jest wyjątkowe. Powstało z inicjatywy Rady Osiedla i sąsiadów oraz dzięki zaangażowaniu Urzędu Dzielnicy Targówek. Urząd przekazał lokal na ten cel oraz wyremontował go. Sąsiedzi przy wsparciu organizacji pozarządowych działających na tym terenie będą tworzyli ofertę tego miejsca.

Obszar Targówka Fabrycznego jest objęty programem rewitalizacji. Miejsca aktywności lokalnej dają przestrzeń do realizowania projektów kulturalnych, edukacyjnych i do integracji różnych środowisk. Do tworzenia tego miejsca są zaproszeni wszyscy – nie tylko mieszkańcy Targówka Fabrycznego, ale również okolicznego Osiedla Wilno, Targówka Mieszkalnego czy Szmulowizny.

dkxukn8

Spotkanie inaugurujące odbędzie się w piątek 14 listopada, godz. 19:00

Miejsce: Ziemowita 16 (róg ul. Ziemowita i Chemicznej)

Organizatorzy: Rada Osiedla Targówek Fabryczny, Urząd Dzielnicy Targówek, Konsorcjum My Targówek

Przeczytajcie też: Otwarcie Księgarni Dwie Siostry

dkxukn8

Podziel się opinią

Share
dkxukn8
dkxukn8