Trwa ładowanie...
gddkia
+1
Tomasz Jakubowski
15-01-2015 14:08

Na Ursynowie powstanie najdłuższy tunel drogowy w Polsce!

Ponad dwukilometrowy tunel przebiegnie pod I linia metra

Na Ursynowie powstanie najdłuższy tunel drogowy w Polsce!
d31u3cb
d31u3cb

15 stycznia ruszyło otwarcie ofert w przetargu na budowę kolejnego odcinka południowej obwodnicy Warszawy . Jak poinformowała WawaLove.pl Małgorzata Tarnowska z biura prasowego warszawskiego oddziału GDDKiA , cała budowa to w sumie trzy inwestycje: Pierwsza obejmuje odcinek od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa, ma on 4,6 km. Druga to trasa od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński (6,5 km), a trzecią z inwestycji jest odcinek od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska liczący ok. 7,5 km. Prace przy tych odcinkach mają zakończyć się w II kwartale 2019 roku.

Jednym z ciekawszych i zarazem najtrudniejszych przedsięwzięć przy okazji budowy tych odcinków będzie wykopanie tunelu pod Ursynowem. Ma on być najdłuższym tunelem w Polsce - będzie miał aż aż 2,3 kilometra. Będzie to tzw. tunel dwunawowy, co oznacza, że każda z jezdni (po trzy pasy ruchu) przebiegać będzie w osobnym tunelu. Obecnie najdłuższym takim obiektem drogowym w Polsce jest tunel Wisłostrady (ponad 900 m).

Ursynowski Tunel będzie biegł m.in. pod ulicami Stryjeńskich, Braci Wagów, al. KEN i Rosoła, a także pod I linią metra. Według projektu wlot znajdzie się między ulicami Indiry Gandhi a Pileckiego, a z tunelu wyjedziemy w okolicach ul. Nowoursynowskiej. Jak wynika z projektu przysłanego nam przez GDDKiA, planowane jest też przerzucenie ruchu drogowego przez Wisłę.

d31u3cb

Cała południowa obwodnica Warszawy będzie miała 82 km długości. Do tej pory wybudowano 37,5 km.

Przeczytajcie też: Stadion Legii zmienił nazwę!

d31u3cb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31u3cb