Trwa ładowanie...

Na UW powstanie... żłobek

Nowa instytucja ma być udogodnieniem dla studiujących matek

Share
Na UW powstanie... żłobek
d1ix42n

Uniwersytet Warszawski otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na uruchomienie żłobka uniwersyteckiego. Nowa instytucja ma być udogodniem dla studiujących matek, których nie stać na nianię, a studiowanie w trybie dziennym i opieka nad maluchem przerastają ich możliwości. Planowane otwarcie już w październiku 2013 roku.

Studenki w petycji do władz UW narzekały na koszty niani (jak podają, to ok. 2 tysiące złotych miesięcznie) oraz na trudności z umieszczeniem dziecka w państwowych żłobkach. Sugerowały, że Uniwersytet Warszawski może zatrudnić profesjonalną opiekunkę, ale do takiej pracy mogły być chętne na przykład... studentki pedagogiki, co mogłoby obniżyć koszty utrzymania żłobka.

W sierpniu 2013 r. planowane jest spotkanie organizacyjne dla rodziców zainteresowanych skorzystaniem z usług żłobka uniwersyteckiego. Warto śledzić stronę Uniwersytetu Warszawskiego, na której wkrótce zamieszczone zostaną dalsze szczegóły dotyczące projektu, w tym informacja o sierpniowym spotkaniu, a także zasady przyjmowania dzieci do żłobka.

d1ix42n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ix42n
d1ix42n