Trwa ładowanie...

Na Warszawę idą burze z gradem!

Miasto apeluje o zachowanie maksymalnej ostrożności!

Na Warszawę idą burze z gradem!
d3donhn

IMGW ostrzega mieszkańców woj. mazowieckiego o możliwości występowania dzisiaj silnych burz z gradem. Stopień zagrożenia określono jako pomarańczowy. Co to oznacza?

Według IMGW ten stopień oznacza, że przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Burze mają się pojawić do godz. 22.00. Opady deszczu mają wynieść od 10 mm do 30 mm, miejscami do 40 mm, z wiatrem osiągającym w porywach od 80 km/godz. do 100 km/godz. Prawdopodobieństwo tej prognozy wynosi aż 90 procent!

d3donhn

Jak się zabezpieczyć? Urząd Miasta Warszawy opublikował na swoich stronach „Poradnik postępowania w sytuacjach zagrożeń”. Można w nim przeczytać m.in. jak bezpiecznie przetrwać burzę lub jak zabezpieczyć domy i balkony by zminimalizować straty spowodowane porywistym wiatrem czy opadami gradu. Poradnik można pobrać TUTAJ .

d3donhn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3donhn