Trwa ładowanie...

Nad Wisłą stanie nowy pawilon plażowy!

Przy Stadionie Narodowym pojawi się nowy pawilon z kawiarnią, łazienkami i prysznicami

Nad Wisłą stanie nowy pawilon plażowy!
dzu46f9
dzu46f9

Obiekt stanie nad Wisłą obok mostu Poniatowskiego, na wysokości Stadionu Narodowego. Budynek zaprojektowany jest na podstawie koncepcji wyłonionej w konkursie „Projekt Łazienki 2010”, który był wspólną inicjatywą Miasta Stołecznego Warszawy i firmy Sanitec Koło. Autorkami projektu budowlanego są studentki architektury z Warszawy – Katarzyna Szpicmacher, Maja Matuszewska i Aleksandra Krzywańska, które działają pod szyldem grupy - PONADTO GRUPA. Zwycięski projekt wykonały we współpracy z pracownią ProArte11.

Od momentu rozstrzygnięcia konkursu projekt budynku został poszerzony o kawiarnię. Po zrealizowaniu będzie spełniał funkcję zaplecza dla plaży na praskim brzegu, na wysokości Stadionu Narodowego. *Zabudowę zaprojektowano w układzie dwóch pawilonów otoczonych drewnianą obudową w formie wstęgi. Całość połączona jest ze sobą systemem ramp, schodów, placyków i tarasów widokowych. Budynek ma dwie kondygnacje i jest posadowiony na palach – ponad poziomem wód wezbraniowych Wisły. Na poziomie terenu zlokalizowano prysznice z przebieralniami. *__

Miasto rozpoczęło postępowanie w celu wyłonienia wykonawcy robót.* Wnioski można składać do 16 sierpnia w Zarządzie Mienia Publicznego przy ulicy Jana Kazimierza 62. *Z wybranymi oferentami Miasto przeprowadzi negocjacje, po których zostaną złożone oferty cenowe. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku.

dzu46f9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzu46f9