Trwa ładowanie...

Nad Wisłą stanie sztuczny głaz za miliony złotych. Właśnie ruszyła budowa

Nietypowa budowla będzie gotowa jesienią. We wtorek pod inwestycję wkopano kamień węgielny.

Nad Wisłą stanie sztuczny głaz za miliony złotych. Właśnie ruszyła budowaŹródło: Pawilon Life+, fot: UM Warszawa
d1fjo6t
d1fjo6t

Głaz stanie na Golędzinowie, między nabrzeżem Wisły a ulicą Wybrzeże Puckie, niedaleko mostu Gdańskiego. Będzie spełniać funkcję edukacyjną – będą się tam odbywać warsztaty, wykłady, lekcje, które przybliżą warszawiakom informacje na temat ekosystemu Wisły.

Projektanci inspirowali się fakturą i kształtem kamieni polodowcowych, które znajdowały się na tym terenie. Front pawilonu będzie w pełni przeszklony, dzięki czemu będzie można podziwiać również w razie niepogody. Przy pawilonie pojawi się też polana rekreacyjno-piknikowa przeznaczona m.in. do prowadzenia zajęć w terenie, a także parking, zamontowane zostaną również stojaki na rower. Inwestycja jest zwieńczeniem wiślanego projektu Life+.

Nauczycielom, w prowadzeniu zajęć, pomogą materiały opracowane w ramach projektu. Będą to m.in. scenariusze lekcji i gier terenowych, broszury edukacyjne, kolorowanki, testy i filmy.

Pawilon Life+
Źródło: Pawilon Life+, fot: UM Warszawa

We wtorek podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny. - To rozwiązanie pozwoli w pełni unaocznić związek pomiędzy człowiekiem a przyrodą - przekonywała Iwona Zwolińska, kierowniczka projektu Life+ WislaWarszawska.pl. - Chcemy by to miejsce było inspirujące. Tu edukacja będzie mieszać się z rekreacją. Po obejrzeniu ekspozycji, odwiedzający będą mogli od razu ruszyć w plener, by tam szukać przywoływanych przedstawicieli fauny i flory - mówili stołeczny urzędnicy.

Inwestycję realizuje krakowska firma Transtolbud-Piekutowski Sp. z o.o., która otrzyma za nią pięć milionów złotych.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d1fjo6t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fjo6t