ycipk-a65cz6

Nad Wisłą stanie sztuczny głaz za miliony złotych. Właśnie ruszyła budowa

Nietypowa budowla będzie gotowa jesienią. We wtorek pod inwestycję wkopano kamień węgielny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizualizacja projektu
Wizualizacja projektu (Pawilon Life+, Fot: UM Warszawa)
ycipk-a65cz6

Głaz stanie na Golędzinowie, między nabrzeżem Wisły a ulicą Wybrzeże Puckie, niedaleko mostu Gdańskiego. Będzie spełniać funkcję edukacyjną – będą się tam odbywać warsztaty, wykłady, lekcje, które przybliżą warszawiakom informacje na temat ekosystemu Wisły.

Projektanci inspirowali się fakturą i kształtem kamieni polodowcowych, które znajdowały się na tym terenie. Front pawilonu będzie w pełni przeszklony, dzięki czemu będzie można podziwiać również w razie niepogody. Przy pawilonie pojawi się też polana rekreacyjno-piknikowa przeznaczona m.in. do prowadzenia zajęć w terenie, a także parking, zamontowane zostaną również stojaki na rower. Inwestycja jest zwieńczeniem wiślanego projektu Life+.

Nauczycielom, w prowadzeniu zajęć, pomogą materiały opracowane w ramach projektu. Będą to m.in. scenariusze lekcji i gier terenowych, broszury edukacyjne, kolorowanki, testy i filmy.

ycipk-a65cz6
Pawilon Life+
Podziel się

We wtorek podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny. - To rozwiązanie pozwoli w pełni unaocznić związek pomiędzy człowiekiem a przyrodą - przekonywała Iwona Zwolińska, kierowniczka projektu Life+ WislaWarszawska.pl. - Chcemy by to miejsce było inspirujące. Tu edukacja będzie mieszać się z rekreacją. Po obejrzeniu ekspozycji, odwiedzający będą mogli od razu ruszyć w plener, by tam szukać przywoływanych przedstawicieli fauny i flory - mówili stołeczny urzędnicy.

Inwestycję realizuje krakowska firma Transtolbud-Piekutowski Sp. z o.o., która otrzyma za nią pięć milionów złotych.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ycipk-a65cz6

Przeczytaj też: Lewaczka zaprasza na kawę członków ONR. "Moglibyśmy się polubić"

Polub WawaLove
ycipk-a65cz6
ycipk-a65cz6
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-a65cz6