Trwa ładowanie...

"Nad wszystkim czuwa gospodarz domu". Stróż Anioł pojawił się na Ursynowie

"Dzielnica ma wiele pustych i wielkich ścian budynków, które aż się proszą, aby coś z nimi zrobić"

"Nad wszystkim czuwa gospodarz domu". Stróż Anioł pojawił się na Ursynowie
dxhu3v6
dxhu3v6

Na warszawskim Ursynowie kończą się prace przy malowaniu muralu upamiętniającego najsłynniejszego gospodarza domu w Polsce - Stanisława Anioła. Mural został sfinansowany w ramach budżetu partycypacyjnego.

Jak pisaliśmy kilka dni temu , Na ursynowskich blokach w Warszawie malują się właśnie gigantyczne murale. To sami mieszkańcy dzielnicy wpadli na ten pomysł w ramach projektów budżetu obywatelskiego. - Dzielnica ma wiele pustych i wielkich ścian budynków, które aż się proszą, aby coś z nimi zrobić - napisali autorzy w zaakceptowanym wniosku do budżetu partycypacyjnego. Przy ul. Na Uboczu możemy zobaczyć wielkiego niedźwiedzia. Kilka dni wczesniej, przy ulicy Meander pojawiły się piękne ptaki.

Dziś pojawił się mural przedstawiający Stanisława Anioła. Przedstawia on scenę, w której, znany z kultowego serialu "Alternatywy 4" gospodarz domu (grany przez zmarłego w 1991 roku Romana Wilhelmiego) tłumaczy mieszkańcowi bloku, jak ma wyglądać godło Polski.

Dzieło możemy oglądać przy ul. Kazury 10. Autorami są Zuzanna Podlewska i Marcin Ślusarczyk.

"Nad wszystkim czuwa gospodarz domu. Nie da on krzywdy zrobić nikomu. Wszystkim pomoże, o każdej porze. O mój boże" - śpiewali o swoim stróżu mieszkańcy. Teraz naprawdę nad ursynowskimi blokami czuwa stróż Anioł.

dxhu3v6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxhu3v6