Trwa ładowanie...
d2ye6fj

Nadchodzi fala wezbraniowa. "Wisła może wzrosnąć nawet do 4m"

We wtorek spodziewane jest przejście kulminacji fali wezbraniowej w Warszawie. - Wysokość fali na wodowskazie Warszawa-Bulwary wyniesie 315 cm - podają Wody Polskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fala wezbraniowa nad Wisłą
Fala wezbraniowa nad Wisłą (East News, Fot: Adam Burakowski)
d2ye6fj

Wody Polskie wydały komunikat o przemieszczanej fali wezbraniowej. - Na Wiśle prognozowane są dalsze wzrosty stanów wód od wodowskazu Dęblin do wodowskazu Włocławek - czytamy w komunikacie. Zaznaczają, że woda nie osiągnie jednak stanów ostrzegawczych.

W związku z nadejściem fali, pracownicy Wód Polskich, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, zabezpieczyli wrak barki Maristo, który znajduje się przy brzegu Wisły pod Mostem Łazienkowski. Wrak, którego właściciel od lat uchyla się od obowiązku uprzątnięcia go, w ostatnim czasie płonął. Ponieważ stan barki jest bardzo zły, cała konstrukcja mogłaby zostać porwana przez wodę. Wrak został jednak przymocowany do brzegu.

Meteorolodzy na Facebooku "Info Meteo - Warszawa" w niedzielę poinformowali o nagłym wzroście poziomu Wisły. - To znak, że kulminacyjna fala wezbraniowa jest już blisko. O godzinie 12:00 poziom rzeki przy bulwarach wynosił 120cm, teraz jest to już ponad 150cm. Średnio tafla wody podnosi się o około 8-9cm/h - piszą meteorolodzy. Dodają, że Wisła w Stolicy może wzrosnąć nawet do 4m, a to wystarczy by podmyć miejskie plaże i niżej położone tereny.

Przeczytaj też: Warszawski raper skazany. Musi odsiedzieć pięć i pół roku oraz oddać pół miliona złotych

d2ye6fj

Zobacz także: Burze i ulewy nad Polską. Wiem, kiedy powrócą upały

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d2ye6fj

Podziel się opinią

Share

d2ye6fj

d2ye6fj