Trwa ładowanie...
d3jxzsv

Najdłużej żyją mieszkańcy Wilanowa!

Dużo rzadziej niż w innych rejonach Warszawy spotyka się tu zawały i nowotwory. W zestawieniu najgorzej wypada Praga Północ
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najdłużej żyją mieszkańcy Wilanowa!
d3jxzsv

Mieszkańcy Wilanowa żyją najdłużej w mieście - wynika z raportu zaprezentowanego przez serwis dobraulica.pl . Średnia długość życia mężczyzn w tej dzielnicy jest najwyższa w Warszawie - wynosi 82,2 lata (średnia warszawska to 74,9 lat, a średnia krajowa 72,7 lat). Mieszkanki Wilanowa żyją średnio 84,8 lat (średnia warszawska to 81,8 lat, aśrednia krajowa – 81 lat). Lepszym wynikiem wśród pań może się poszczycić tylko Wesoła. W „Raporcie o stanie zdrowia mieszkańców Warszawy” najgorzej wypada Praga Północ, a zaraz za nią plasuje się Wola .

*Zobacz także: Dziś startują Warszawskie Dni Rodzinne *

Mieszkańcy Wilanowa są również najzdrowsi. Śmierć z powodu chorób układu krążenia jest tu najniższa w mieście. Mimo że jest to wciąż najczęstsza przyczyna zgonu warszawiaków, to wskaźnik 45 proc. niższy niż w całym kraju. Wilanów to również najniższa liczba śmierci spowodowanych chorobami układu oddychania i chorobami układu trawienia. Mieszkańcy Wilanowa umierali z tego drugiego powodu trzy razy rzadziej niż mieszkańcy Pragi Północ ! Pod względem zgonów spowodowanych nowotworami złośliwymi Wilanów zajmuje trzecią pozycję - mniej przypadków odnotowano jedynie w Rembertowie i na Ursynowie.

d3jxzsv

Jak podkreślają twórcy raportu tak dobry rezultat Wilanowa "nie wynika to tylko z tego, że mieszkają tam ludzie przeciętnie młodsi niż ogółem w Warszawie, ale również z tego, że są oni zdrowsi”.

Zobacz także: Za darmo: Sportowa Praga Północ

d3jxzsv

Podziel się opinią

Share
d3jxzsv
d3jxzsv