Trwa ładowanie...
dacp0g4

Najlepsi lekkoatleci ponownie na Stadionie Narodowym

We wtorek, 18 lutego, minęła szósta rocznica śmierci wybitnej lekkoatletki Kamili Skolimowskiej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najlepsi lekkoatleci ponownie na Stadionie Narodowym
dacp0g4

We wrześniu stolica ponownie gościć będzie największych lekkoatletów świata. W niedzielę, 13 września 2015 roku, Stadion Narodowy znów stanie się areną zmagań Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Będzie to już szósta odsłona tego sportowego wydarzenia.

Przeczytajcie też: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych na Narodowym******

– Od 2009, Warszawa jest gospodarzem jednej z trzech najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce. Memoriał Kamili Skolimowskiej rokrocznie przyciąga tłumy kibiców. Idea zawodów sprawia, że swój udział co roku zapowiadają największe gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki – mówił podczas konferencji zapowiadającej memoriał Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Nasze miasto włączając się w przeprowadzenie zawodów chce także podtrzymywać pamięć o naszej najmłodszej, polskiej mistrzyni olimpijskiej, jaką była Kamila Skolimowska – dodał wiceprezydent.

dacp0g4

Ubiegłoroczna edycja zawodów była rekordowa pod względem wyników – rekord Polski Pawła Fajdka w rzucie młotem oraz nieoficjalny halowy rekord świata Jamajczyka Usaina Bolt w biegu na 100 metrów mężczyzn.

Tegoroczny Memoriał Kamili Skolimowskiej ponownie rozgrywany będzie na Stadionie Narodowym. Choć miejsce to jest już znane kibicom, czekają na nich dodatkowe emocje związane z nową konkurencją rozgrywaną w ramach mityngu. Podczas tegorocznego konkursu w skoku wzwyż rywalizować będą wyłącznie panowie, natomiast miejsce skoku w dal zajmą zmagania tyczkarzy. * *

Już od wtorku, 18 lutego, można nabywać bilet na to wydarzenie. Ceny zaczynają się już od 19 zł. Więcej informacji tutaj .

Historia memoriału sięga 2 maja 2009 r., kiedy odbył się „Mityng ku czci Kamili Skolimowskiej”. W imprezie pod hasłem „Pożegnanie Kamili” wzięło udział wiele gwiazd światowej lekkoatletyki. Zawody rozegrane zostały na bocznym boisku Skry, czyli w miejscu, gdzie Kamila wystartowała po raz pierwszy, a później ustanowiła rekord świata juniorek. Był to jednocześnie mityng otwarcia Warszawskiego Ośrodka Rzutu Młotem im. Kamili Skolimowskiej.

dacp0g4

Miasto stołeczne Warszawa jest partnerem strategicznym 6. Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej.

dacp0g4

Podziel się opinią

Share
dacp0g4
dacp0g4